Roberto Escobar, brat barona narkotykowego Pabla Escobara, wkracza na rynek mobilny. Firma chce pokonać Apple i Samsunga za pomocą taniego składanego smartfona. Escobar Fold 1 kosztuje jedynie 349 dolarów i ma być wytrzymalszy od Samsunga Galaxy Fold. Jednak z przekazu marketingowego wynika, że jego największym atutem są półnagie (a czasem nawet całkiem roznegliżowane) modelki.

Osobiście uważam, że na rynku mobilnym nie ma nic gorszego niż rebrandowane smartfony. Niestety prawda jest taka, że dziś “producentem” smartfonów może zostać każdy, kto ma wystarczająco pieniędzy. W Chinach funkcjonuje wielu producentów smartfonów, którzy poszukują chętnych do współpracy marek. Wygląda na to, że jedna z nich podjęła współpracę z Escobar Inc. Nikt jeszcze tego nie potwierdził, jednak Escobar Fold 1 jest łudząco podobny do wątpliwej jakości pierwszego składanego smartfona na rynku, którym jest Royole FlexPai. Przy czym całkiem możliwe jest również to, że Chińczycy w międzyczasie lekko dopracowali swoją konstrukcję. Jakby nie było, to Escobar Fold 1 korzysta z tego samego mechanizmu składania co Royole FlexPai.

Escobar Fold 1
Escobar Fold 1
Royole FlexPai
Royole FlexPai

Głównym atutem Escobar Fold 1 są atrakcyjne modelki

Producenci smartfonów przyzwyczaili nas do tego, że materiały reklamowe skupiają się na unikatowych zaletach nowych urządzeń. Oczywiście niektóre przy budowaniu swojej pozycji sięgają po celebrytów. Jednak nie zmienia to faktu, że reklamy poszczególnych smartfonów podkreślają ich specyfikację lub dostępne funkcjonalności. Z kolei reklamy Escobar Fold 1 skupione są wokół wszechobecnych modelek. Jeden z klipów promocyjnych nie nadawał się na YouTube, ponieważ modelka prezentująca nowego smartfona jest całkowicie naga.

To, że ktoś reklamuje “swojego” smartfona pół nagimi kobietami, to jedno. Jednak dużo gorsze jest to, że Roberto Escobar najprawdopodobniej kłamie. Chodzi mi tutaj o zapewnienia dotyczące wytrzymałości składanego smartfona. Ma on być wodoodporny, a składany ekran ma być odporny na zarysowania. Cóż, JerryRigEverything pokazał, że Royole FlexPai nie ma nic wspólnego z wytrzymałością. Wątpię również, żeby Chińczycy korzystali z “wyjątkowo wytrzymałego plastiku”, który charakteryzuje się dużo większą odpornością na zarysowania w porównaniu z Galaxy Fold.

Źródło: Escobar Inc

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.