Koreańczycy szykują w tym roku dość wyjątkową premierę nowego flagowca, jakim jest Samsung Galaxy S10. Chodzi oczywiście o 3 warianty tego modelu. Jeden z nich, tj. S10 Lite, powinien zaskoczyć nas rozsądnym współczynnikiem ceny do wydajności. Jednak coś za coś. Bateria w najmniejszym Galaxy S10 nie zachwyca.

Powoli zbliżamy się do oficjalnej prezentacji Samsunga Galaxy S10. Oznacza to, że w sieci zaczyna się pojawiać coraz więcej przecieków dotyczących nowych flagowców Koreańczyków. Już wiemy, że Galaxy S10 pojawi się na rynku w 3 wariantach: S10 Lite, S10 oraz S10 Plus. Wbrew pozorom największym zainteresowaniem może cieszyć się najmniejszy z nich, tj. S10 Lite z klasycznym wyświetlaczem (tj. bez charakterystycznych zagięć) o przekątnej 5,8 cala. Jednak Koreańczycy zdecydowali, że najsłabszy wariant Galaxy S10 dostanie również najmniejszą baterię. Zdjęcie pochodzące z koreańskiej agencji certyfikacyjnej pokazuje, że będzie miała ona pojemność 3 100 mAh.

Galaxy S10 bateria

Znamy też pojemności akumulatorów pozostałych wariantów Galaxy S10

Doświadczenie podpowiada nam, że do niektórych przecieków powinniśmy podchodzić ostrożnie. Jednak niektóre źródła, jak np. Ice universe, są dość dokładne. Poniższy Twitt został opublikowany kilka dni przed pojawieniem się zdjęcia baterii z Galaxy S10 Lite.

Oznacza to, że Ice universe dokładnie “przewidział” pojemność akumulatora najmniejszej wersji nowego flagowca. Jeśli reszta się sprawdzi, to referencyjny S10 dostanie akumulator 3 500 mAh, a S10+ 4 000 mAh. Przy czym nie oznacza to, że poszczególne smartfony będą charakteryzować się znacznie różnymi czasami pracy. Samsung, podobnie zresztą jak inni producenci, od dłuższego czasu wychodzi z założenia, że większy model potrzebuje pojemniejszego akumulatora, bo musi on zasilić większy wyświetlacz. Dlatego właśnie Galaxy S10, który ma najmniejszy ekran, dostał tak niewielką baterię. Musimy pamiętać również o tym, że standardowy Galaxy S9 (ekran 5,8 cala) ma akumulator o pojemności 3 000 mAh. Dlatego osoby, które zdecydują się na kupno S10 Lite, nie powinny narzekać na szybko rozładowującą się baterię.

Źródło: Galaxy Club

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.