Mewtwo jest obecnie najsilniejszym stworkiem w Pokémon GO. W oryginalnej historii jest on wynikiem eksperymentu genetycznego przeprowadzanego przez Dr Fuji, naukowca zatrudnionego przez szefa Team Rocket. Mewtwo jest najsilniejszym Pokémonem w całej serii, ponieważ został stworzony na podstawie kodu genetycznego innego legendarnego stworzenia, Mew. Jak na razie Niantic postanowiło wprowadzić do gry Articuno, Moltresa, Zapdosa, Lugia oraz właśnie Mewtwo.

Pojawienie się w grze najsilniejszego Pokémona nie mogło odbyć się bez żadnych ceremonii. Pierwsze legendarne stworki pojawiły się po Pokémon GO Fest w Chicago. Przez problemy techniczne nie była to udana impreza. Co prawda Niantic zdecydowało się na przesunięcie kilku eventów, ale impreza w Japonii odbyła się zgodnie z planem. Pokémon Go Stadium odbyło się Jokohamie, gdzie zarejestrowani uczestnicy mogli jako pierwsi złapać nowego legendarnego Pokémona. Operatorzy zadbali oczywiście o zwiększenie pojemności swojej sieci, ale w tym samym czasie odbywał się event Pokémon GO Park, który został zorganizowany z okazji tegorocznego Pikachu Outbreak. Dlatego też gracze mieli małe problemy z dołączaniem się do walk, ale odbyło się bez powtórki z Chicago.

Mewtwo wprowadzi spore zamieszanie w systemie walk.

Trenerzy Pokémon GO mają już za sobą pierwsze starcia z Mewtwo. Zatem, o nowym legendarnym stworku wiemy już dość sporo. Jego maksymalne CP wynosi 3982, które znacznie przebija 3670 punktów, które może posiadać Tyranitar (aktualnie drugi najsilniejszy Pokémon w grze). Wcześniej Mewtwo miał posiadać CP na poziomie aż 4800, jednak wprowadziłoby to znaczne niezbalansowanie w grze. Dlatego też Niantic postanowiło osłabić najsilniejszego stworka, aby nie zdominował on gry. Jednak pokonanie Mewtwo podczas rajdu nie będzie łatwo, bo boss posiada aż 49430 punktów CP, więc do walki trzeba zebrać 15-osobową grupę trenerów. Wygranie pojedynku jest tylko pierwszym krokiem do złapania najsilniejszego stworka. Bazowa szansa złapania Mewtwo wynosi 2%, natomiast po zastosowaniu Golden Razz Berry oraz doskonałym podkręconym rzucie, wzrasta ona do 16%.

Mewtwo będzie do złapania podczas nowych ekskluzywnych rajdów.

Niantic już zapowiedziało, że Mewtwo jest pierwszym Pokémonem, którego będzie można na całym świecie podczas ekskluzywnych rajdów. Nie będą one dostępne dla wszystkich. Trenerzy chcący w nich uczestniczyć będą musieli najpierw otrzymać specjalne zaproszenie. Wysyłane będzie ono do tych graczy, którzy w wybranym Gymie ukończyli niedawno rajd. Oznacza to, że powinniście regularnie uczestniczyć w walkach z bossami, które odbywają się w Waszej okolicy. Jednak nie musicie go później łapać, wystarczy wygrać walkę. Później oprócz Mewtwo pojawią się jeszcze inne stworki. Na razie możecie skupić się na rozwoju Laprasa, Articuno, Snorlaxa czy też Gyaradosa. Pokémony te powinny dość dobrze sprawdzić się w walce z Mewtwo.

Źródło: Niantic

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.