Większość właścicieli firm czy dyrektorów operacyjnych wie w jaki sposób wygenerować większe oszczędności i być na najwyższym poziomie planowania zasobów przedsiębiorstwa. Wielu z nich uważa, że instalując rozwiązanie typu ERP (Enterprise Resource Planning) osiągnie największe korzyści. Założenie to jest zgodne ze stanem faktycznym, jednak tutaj wyobraźnia dotycząca tego co można dzięki temu narzędziu zrobić często się kończy. Myślenie bywa mylące, ludzie myślą – Jest – niech działa, niech przynosi zyski. Przedsiębiorcy liczą na szybki zwrot z poniesionej inwestycji, a tym czasem jest to długotrwały proces, który może potrwać dłuższy czas.

ERP – lepsze planowanie i procesy w jednym miejscu

Oczywiście zarządzanie niemal wszystkimi sektorami przedsiębiorstwa to jedno z wielkich osiągnięć: kadry, płace, magazyny, transport, logistyka, sprzedaż i wiele innych. A z drugiej strony systemy wciąż wymagają stałego nadzoru i kontroli. Aby zapewnić nieprzerwane i stabilne funkcjonowanie systemów najlepszym bizhackiem jest zatrudnienie zewnętrznej firmy, która zajmie się tym obszarem, podczas gdy my będziemy mogli rozwijać nasz biznes.

Ale jak rozwijać biznes kiedy jesteśmy na szczycie?

Systemy ERP lubią być rozwijane. Jednym z najlepszych dowodów na to jest mnogość rozwiązań oferowanych przez SAP, które możemy „dodać” do naszego systemu ERP. Jednym z najlepszych businesshacków w historii są działania związane z analityką predykcyjną, pozwalającą na badanie przyszłych zachowań, oczekiwań i potrzeb naszych klientów. Hicron oferując pakiet „analityka na start” kieruje swoje propozycje do firm, które nie posiadają hurtowni danych (ale w przyszłości są gotowe zainwestować w to rozwiązanie), chcące wejść w świat analityki biznesowej. Pakiet pozwala na wzbogacenie podstawowych funkcji SAP ERP o dodatkowe funkcje i prosty, intuicyjny interfejs.

Business Intelligence i wizualizacja danych

Tworzenie raportów oraz wizualizacji dla szerokiego spektrum potrzeb użytkowników pozwala na lepsze rozumienie dostarczanych przez system danych. W najbardziej podstawowej wersji otrzymujemy dostęp do 3 raportów, możliwość stworzenia modelu danych, a także instalację BASIS BusinessObjects i konfigurację platformy.
Wizualizacja danych, jako BizHack sprawdza się znakomicie, ponieważ z jej pomocą możemy na podstawie uzyskanego raportu usłyszeć pewną historię i dowiedzieć się dlaczego i kiedy ludzie przychodzą na zakupy do nas, a model analityczny przewidzi dla nas momenty powtórzenia tego stanu rzeczy.

Co po Business Intelligence?

To tylko jedna z opcji rozwijania swojego systemu. W zależności od poziomu złożoności potrzeb można inwestować w kolejne rozwiązania, które pozwolą na podniesienie jakości świadczonych przez nas usług i wzniosą nas na wyżyny konkurencyjności. Definitywnie rozwiązania związane z cyfrową transformacją biznesu, takie jak S/4 HANA pozwalające na analitykę w czasie rzeczywistym czy SAP BW – hurtownia danych, pozwolą na skok na wyższy poziom. A to wszystko w ramach jednego, spójnego ekosystemu SAP.

Źródło: akcja partnerska