Może nie nadają się na prezent w takiej formie, jak znamy, ale gry na Steam cieszą się ogromną popularnością. Zawsze przecież samemu sobie możemy zrobić prezent. Zwłaszcza że konta Steam nawiedza właśnie zimowa wyprzedaż i na pewno nikt się nie obrazi, jak dołożycie do niej trochę swojego grosza.

Wyprzedaże na Steam

Z tego, co się dowiedziałem, promocja jest wręcz kosmiczna. Osobiście nie gram, ale mój brat jest fanatykiem. Na steam przeceniono ponad 9900 gier. Dla fanów tematu jest to liczba magiczna. Ci, którzy cały rok nie kupowali gier, mogą teraz zaopatrzyć się w swoje ulubione tytuły. Obstawiam, że więcej czasu zajmuje przekopanie się przez te listę, niż samo zamówienie, ale warto. Z tego, co udało mi się wypatrzeć — będzie zadowoleni. Zniżki sięgają aż 80% i są takie tytuły, które kupicie już za 0,20 EUR. Jeżeli nie macie jeszcze jakiegoś klasyka, którego zawsze chcieliście mieć dla siebie, to jest okazja. Sam wolę edycje pudełkowe, ale graczom nie chodzi o to, aby mieć kolekcję płyt, które zachodzą kurzem, tylko o to, aby pograć w dobry tytuł.

Microsoft i Sony

Podobnie jak Steam dzieje się w Microsoft i Sony. Jeżeli chodzi o Microsoft, to warto codziennie zaglądać do ich sklepu, bo ceny ulegają zmianom. Promocja u giganta w Redmont trwa do 28 grudnia 2015. Pełną listę tytułów z promocji możecie znaleźć pod tym adresem.

Sony ograniczyło się do 12 okazji świątecznych. Chodzi oczywiście o promocje na PlayStation Store. Ceny promocyjne na gry będą obowiązywać jeszcze tylko przez jeden dzień.

play2

Każdego dnia na promocji było/jest coś innego. Został nam tylko Fallout.

  • Fallout 4 (PS4) – 169 zł
  • Fallout 4 Digital Deluxe Edition (PS4) – 249 zł

Jak widać, czas na cyfrowe zakupy jest dobry. Według mnie najbardziej postarali się na Steam, ale PlayStation także dało radę. Szkoda tylko, że ich promocja była czasowa. Nie każdy wiedział o niej 11 dni temu, a na liście były tytuły, które nawet ja bym nabył.