Od trzech lat Sony nazywa swoje smartfony „Xperia X” – flagowa linia to XZ, a średniobudżetowe modele wydawane są pod nazwą XA. Można by się zatem spodziewać, że tegoroczne „średniaki” od Sony będą nazywać się XA3 i XA3 Ultra, zgodnie z tą krótkotrwałą tradycją. Japoński producent przygotował jednak małą niespodziankę – ta para urządzeń będzie sprzedawana jako Xperia 10 i Xperia 10 Plus.

Xperia 10 i 10 Plus na renderach

sony xperia 10 xperia 10 plus

Oczywiście zmiana nazewnictwa to nie najważniejsza nowość w kwestii nowych smartfonów Sony. Para średniobudżetowców pojawiła się dziś na renderach, dzięki czemu poznaliśmy ich wygląd. Wizualnie jedyną różnicą jest rozmiar – mniejsza Xperia 10 ma ekran 5,9”, a przekątna wyświetlacza wersji Plus wynosi 6,5 cala. Reszta jest praktycznie identyczna. Ramki wokół ekranu są niemal niezauważalne, oprócz dość dużego „czoła”. Sony nie zdecydowało się na umieszczenie w tych smartfonach popularnego ostatnio wcięcia, zamiast tego trzymając się klasycznego układu. Czytnik linii papilarnych znalazł się na prawym boku. Zarówno z przodu, jak i z tyłu, umieszczono podwójne aparaty.

Specyfikacja

Również i na tym polu nie znajdziemy wielu różnic. Obydwa smartfony będą korzystać z 8-rdzeniowego Snapdragona 660 (4 x 2,2 GHz, 4 x 1,84 GHz). Ilość pamięci RAM to 6 GB, a na dane użytkownika przewidziano 64 GB. Xperia 10 i Xperia 10 Plus będą korzystać z Androida 9 Pie. Rozdzielczość ekranu to FHD+, a konfiguracja obiektywów głównego aparatu to 23 + 8 megapikseli.

Xperia 10 i Xperia 10 Plus – kiedy premiera?

Podobnie jak wielu innych producentów, Sony zamierza pojawić się na MWC ze swoimi nowymi sprzętami. Premiera Xperii 10 i 10 Plus odbędzie się 25 lutego, razem z flagową Xperią XZ4 (również i ten smartfon może jeszcze zmienić swoją nazwę). Spodziewamy się, że smartfony trafią do sprzedaży w ciągu pierwszych tygodni po premierze.

Źródło: WinFuture