Szefowie Xiaomi mają ambicję, żeby konkurować z największymi graczami na rynku elektroniki użytkowej. Dlatego Chińczycy bardzo często wzorują się na produktach Apple. Czy tania opaska sportowa może konkurować z wiele droższym i rozbudowanym smartwatchem, jakim jest Apple Watch? Ogólnie rzecz biorąc, nie. Jednak nowy Mi Band 4 może mieć jedną z najciekawszych funkcji zapowiedzianego Apple Watch 5. Chodzi oczywiście o czujnik EKG, który ma wykrywać zaburzenia rytmu serca.

Projektanci opaski Xiaomi Mi Band już kilka razy zainspirowali się działaniem ekosystemu Apple. Dobrym przykładem jest tutaj funkcja automatycznego odblokowywania laptopa Mi Notebook Air za pomocą opaski Mi Band 2. Podobną funkcjonalność zapewnia zestaw MacBook + Apple Watch. Dlatego nie dziwię się faktem, że niektóre osoby zastanawiają się, czy Xiaomi nie zdecyduje się na wyposażenie opaski Mi Band 4 w czujnik EKG. W końcu jest to cecha, która wyróżnia zegarki z logiem nadgryzionego jabłka na tle konkurencji. Funkcja monitoringu rytmu serca działa obecnie w Apple Watch 4, jednak mogą z niej korzystać jedynie użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych. Przypuszcza się, że wraz z premierą tegorocznego Apple Watch 5, zostanie ona udostępniona pozostałym klientom giganta.

Xiaomi Mi Band 4 pojawi się na rynku w tym roku

To, że premiera smartbanda Mi Band 4 zaplanowana jest na 2019 rok, jest już pewne. Potwierdził to David Cui – szef finansowy Huami, firmy założonej przez Xiaomi. Niestety obecnie nie znamy szczegółów specyfikacji nowej opaski. Ostatnie wycieki potwierdziły, że Mi Band 4 będzie wyposażony w moduł Bluetooth 5.0 LE (Low Energy) oraz NFC. Całkiem możliwe, że dostanie on również większy o kolorowy wyświetlacz OLED. Każda wersja opaski Mi Band jest pod kilkoma względami lepsza od swojego poprzednika. Dlatego możemy być pewni, że Mi Band 4 będzie godnym następcom Mi Banda 3. Na pewno możemy spodziewać się usprawnień związanych z działaniem ekranu, wytrzymałością baterii oraz śledzeniem naszej aktywności fizycznej. Z kolei potencjalny sensor elektrokardiograficzny, który mógłby konkurować z EKG znanego z Apple Watch 4, byłby na pewno ciekawym rozwiązaniem. Jednak nie wiemy, czy Xiaomi zdecyduje się na jego wprowadzenie ze względu na założoną z góry cenę urządzenia.

Źródło: PhoneArena

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.