Brandy smartfonowe prześcigają się w coraz to nowszych pomysłach na skuteczny marketing. Od jakiegoś czasu na tym polu świetnie sobie radzi Xiaomi – i ich ostatni pomysł to potwierdza! W puli nagród najnowszego konkursu chińskiej marki jest aż 50 000 dolarów amerykańskich! A wymagania nie są zbyt wysokie – wystarczy zrobić zdjęcie telefonem od Xiaomi.

Więcej informacji na temat konkursu

Konkurs rozpoczął się 25.10.2018 i pierwszy etap potrwa do 23.11. A więc jest jeszcze prawie cały miesiąc na przygotowanie odpowiednich zdjęć. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy zrobić fotografię o podanej tematyce smartfonem marki Xiaomi, wysłać je na platformę opisaną w źródle i przebyć pierwszy etap kwalifikacji, zdobywając 3 „lajki”. Drugi etap konkursu zaczyna się 23.11 i tym razem to jury wybierze 100 zdjęć, które trafią do etapu ostatniego. Powinien on skończyć się 27.11. Ostatni etap to głosowanie „globalne” na ostatecznego zwycięzce. Konkurs kończy się 12.06.

Uwaga – do udziału wymagane jest również skonfigurowane konto Xiaomi.

Kategorie w konkursie fotograficznym Xiaomi

Do konkursu można zgłaszać prace, które zaliczają się do przynajmniej jednej z kategorii.

– „Natural look”, która odnosi się do szeroko rozumianej „codzienności”.

– „Piece of the world”, w której staramy się pokazać innym jakieś ciekawy element świata, podróży, miasta.

– „Dreamscape”, w tej kategorii możemy „pobawić się” światłami.

– „Why so serious”, ta kategoria związana jest z humorem i patrzeniem na świat z innej perspektywy.

W każdej kategorii będą wyłaniani trzy zwycięzcy – pierwsze miejsce uzyska 10 000 dolarów amerykańskich, drugie 2 000 dolarów amerykańskich, trzecie 500 dolarów amerykańskich.

Świetny marketing – tak trzymać Xiaomi!

W odróżnieniu od Samsunga, który agresywnie stara się upokorzyć Apple (a przy okazji czasami resztę rynku smartfonów) poprzez filmiki „propagandowe”, Xiaomi podejmuje dużo lepszą i przyjazną dla konsumenta drogę. Takie inicjatywy zdecydowanie poprawiają wizerunek marki, postrzegana ona będzie jako bardziej „ludzka”. Dodatkowo brand stara się udowodnić, że ich telefony również mogą rywalizować na polu fotograficznym z Samsungiem, Apple, czy też Google. No i mają ku temu powody, w końcu Mi Mix 3 zajmuje zaszczytne trzecie miejsce (ex-aequo z Galaxy Note 9 i HTC U12+) w rankingu DXOMARK.

A więc smartfony w dłoń!

Jeśli czujemy, że mamy chociaż odrobinę talentu i korzystamy z telefonu Xiaomi, warto jest wziąć udział w tym konkursie. Nic przecież nie ryzykujemy – a być może to nasze zdjęcie wygra główną nagrodę – 10 000 dolarów amerykańskich.

Źródło: Xiaomi