WhatsApp jest jednym z najbezpieczniejszych komunikatorów internetowych. Dlatego jego brak na urządzeniach z systemem KaiOS jest dużym nieudogodnieniem dla posiadaczy budżetowych Nokii. Na szczęście już niedługo to się zmieni.

KaiOS nie jest zbyt popularny w Polsce. Jednak system ten ma wielu wiernych użytkowników w krajach pokroju Indii. Tam bowiem dość spora grupa osób zamiast smartfona z Androidem wybiera kupno budżetowych telefonów z tradycyjną klawiaturą. Urządzenia te są bardzo słabe i nie potrafią udźwignąć nowoczesnych aplikacji. Jedną z nich był jeszcze do niedawna komunikator WhatsApp. Sytuacja ta zmienia się na lepsze, ponieważ aplikacja ze stajni Marka Zuckerberga trafi do sklepu z aplikacjami KaiStore i będzie działać na wszystkich urządzeniach z 512 MB i 256 MB pamięci RAM. Z kolei HMD Global preinstaluje ją na każdej budżetowej Nokii.

Każda tania Nokia z komunikatorem WhatsApp to bardzo dobra zmiana

Powszechny dostęp do internetu mobilnego sprawił, że coraz częściej korzystamy z komunikatorów internetowych, zamiast wysyłać SMS-y. Prawdą jest również to, że współczesne komunikatory są bardzo proste w obsłudze i oferują dużo więcej możliwości. Dodatkowo WhatsApp zapewnia bezpieczne szyfrowanie end-to-end. Oznacza to, że treść wiadomości znana jest jedynie nadawcy i odbiorcy. Dotyczy to zarówno przesyłanego tekstu, grafik, wiadomości wideo, jak i nagrań głosowych. Dlatego też WhatsApp jest popularnym komunikatorem pośród osób ceniących swoją prywatność.

KaiOS WhatsApp

Źródło: KaiOS

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.