HMD Global wie, jak dobrze skorzystać z prawa do sprzedawania telefonów komórkowych z logiem Nokia. Nowa wersja Nokii 3310 zrobiła niezłą furorę. Muszę przyznać, że najnowsza odsłona tego modelu posiada dość ciekawe funkcje. Obsługa VoLTE (Voice over LTE) oraz tryb udostępniania Internetu za pomocą hotspota Wi-Fi robią wrażenie. Nowa Nokia 3310 4G LTE może okazać się dość ciekawą propozycją dla osób, które szukają zapasowego telefonu. Wygląda na to, że telefon ten bez problemu zastąpi oddanego do naprawy smartfona.

Firma HMD Global oficjalnie zaprezentowała specyfikację techniczną nowej Nokii 3310. Jest to już trzecia odsłona telefonu, który miał symbolizować powrót legendy. Pierwsza, zaprezentowana w zeszłym roku, Nokia 3310 obsługuje jedynie sieci 2G GSM, co jest dość sporym ograniczeniem, ponieważ niektórzy operatorzy zdecydowali się na wyłączenie tej technologii. Druga wersja posiadała już obsługę sieci 3G, których wyłączenie planują kolejni operatorzy. Dodatkowo istnieje na świecie jedna, dość duża, sieć komórkowa w pełni oparta o technologię 4G LTE. Dlatego też pojawiła się kolejna, najprawdopodobniej ostateczna, odsłona Nokii 3310.

Do trzech razy sztuka: Nokia 3310 4G wygląda na telefon idealny

Oczywiście nie jest to urządzenie, które będzie konkurować z najnowszymi smartfonami. Jednak ekran o przekątnej 2,4” (rozdzielczość 240 x 320 pikseli) wystarczy do sprawdzenia poczty oraz przejrzenia prostych stron WWW. Nokia 3310 4G posiada jedynie 256 MB pamięci RAM oraz 512 MB pamięci flash, ale dla systemu YunOS (odnoga Androida) jest to wystarczająca ilość. Nokia 3310 4G powinna się sprawdzić dobrze w roli przenośnego modemu LTE. Hotspot Wi-Fi pracuje w standardzie 802.11n. Niestety w specyfikacji technicznej nie została podana kategoria modemu LTE. Jednak podejrzewamy, że jest on kategorii 4 (150 Mbit/s bez agregacji pasm). Nowa Nokia 3310 4G będzie dostępna w Chinach pod koniec lutego, oficjalna cena nie jest jeszcze znana. Być może niedługo poznamy szczegóły na temat wersji międzynarodowej. Możliwe, że informacje te zostaną podane podczas targów MWC 2018.

Źródło: Nokia

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.