Z jakiej aplikacji mobilnej pozwalającej na wysyłanie wiadomości tekstowych najchętniej korzystacie? Może wydawać się, że najpopularniejszym komunikatorem na świecie jest Messenger, stworzony w 2011 roku przez Facebooka. Okazuje się jednak, że internauci chętniej używają WhatsAppa. Komunikator ten już od ubiegłego roku znacząco przebił usługę stworzoną przez zespół Marka Zucekrberga.

Najnowsze statystyki udowadniają, że obecnie najpopularniejszą aplikacją do komunikacji przez internet jest WhatsApp! Okazuje się, że właśnie ten program najchętniej wykorzystywany jest przez osoby z Kanady, Rosji, Wielkiej Brytanii, Francji, Meksyku, Brazylii, Turcji oraz Stanów Zjednoczonych. WhatsApp przebija tam popularnością swojego starszego brata, Messengera, który po raz pierwszy pokazany został światu jeszcze w 2011 roku.

Aż 1,5 miliarda użytkowników

W połowie 2018 roku poformowano, że WhatsApp może pochwalić się aż 2 miliardami zarejestrowań. Z tego ponad 1,5 miliarda osób używa aplikacji aktywnie. Połowa tych użytkowników korzysta w programu codziennie, wysyłając kilkaset wiadomości pomiędzy swoimi znajomymi.

WhatsApp

Analizując miesięczne statystyki, WhatsApp zdetronizował Messengera we wrześniu 2018 roku” – czytamy na stronie firmy App Annie, która opublikowała raport o aplikacji WhatsApp. „Sukces programu powiązany jest z faktem, iż coraz więcej osób wybiera go jako alternatywę dla komunikacji SMSowej” – dodają analitycy z App Annie.

Ogromny sukces Facebooka

Mimo tego, że WhatsApp wygrywa na świecie z Facebookowym Messengerem, firma Marka Zuckerberga i tak odnotować może ogromny sukces. Warto przypomnieć, że pod koniec 2014 roku aplikacja z zielonym logiem została zakupiona przez Facebooka. Transakcja opiewała na bagatela 16 miliardów dolarów amerykańskich. Mówiono się wtedy, że przedsiębiorstwo z siedzibą w Menlo Park wydało tyle pieniędzy tylko po to, aby uśmiercić coraz popularniejszego konkurenta. Jednak WhatsApp nadal jest wspierany, aktualizowany i udoskonalany przez zespół Marka Zuckerberga.

Źródło: CNet