Do oferty smartfonów Sony dołączył nowy model ze średniej półki – Xperia XA2 Plus. Nowy smartfon będzie plasować się pomiędzy przedstawionymi w styczniu tego roku XA2 a XA2 Ultra, będąc w zasadzie lekko zmodyfikowaną wersją wariantu Ultra.

Premiera bez fajerwerków

Sony zaprezentowało swój najnowszy model po cichu, bez wielkich zapowiedzi ani dedykowanego eventu premierowego. Zamiast tego Xperia XA2 Plus po prostu pojawiła się na stronie producenta oraz w informacjach prasowych. Smartfon nie pojawiał się nawet w żadnych wyciekach – jego premiera była zatem niemałą niespodzianką.

Sony Xperia XA2 Plus – zmodyfikowany model XA2 Ultra

Różnice pomiędzy zaprezentowaną dzisiaj wersją Plus a wariantem Ultra, który pojawił się na początku roku, są naprawdę minimalne. Zewnętrznie największą nowością jest ekran. Jego przekątna wciąż wynosi 6 cali, jednak nowe proporcje 18:9 pozwoliły na zmniejszenie wymiarów smartfona, dzięki czemu korzystanie z niego będzie wygodniejsze. Plastikowy tył został z kolei zamieniony na bardziej elegancki, aluminiowy panel. Bez zmian pozostaje ułożenie okrągłego czytnika linii papilarnych i znajdującego się nad nim 23-megapikselowego aparatu. Znacznie słabszy jest za to aparat do selfie – układ z podwójnym obiektywem został zastąpiony pojedynczym czujnikiem o rozdzielczości 8 MP.

Specyfikacja techniczna

Jeszcze mniej różnic znajdziemy w wewnętrznych komponentach smartfona. Xperia XA2 Plus napędzana jest 8-rdzeniowym Snapdragonem 630 wspieranym przez 4 lub 6 GB pamięci RAM. W kwestii miejsca na dane Sony przygotowało warianty 32 i 64 GB, które mogą być dodatkowo rozszerzone kartą microSD. Pojemność baterii wynosi 3 580 mAh, a technologia Quick Charge 3.0 pozwoli na szybkie naładowanie akumulatora. Całość działa pod kontrolą Androida 8.0 Oreo. Nie zabrakło także wyjścia słuchawkowego 3,5 mm.

Sony Xperia XA2 w Polsce

Nowy smartfon Sony będzie dostępny w Polsce od września, jednak na początku wyłącznie w sieci Plus. W październiku do sprzedaży otwartej trafi wariant dual SIM. Cena smartfona wynosi 1 699 zł. Na polski rynek niedługo trafi także tegoroczny flagowiec XZ2 Premium, który będzie kosztować 3 999 zł.

Źródło: Sony