Do zaplanowanej na 9 sierpnia premiery Samsunga Galaxy Note 9 pozostaje już tylko niecały miesiąc. Smartfon pojawiał się już w kilku różnych wyciekach przedstawiających jego prawdopodobny wygląd. Do internetu trafił oficjalny render przedniego panelu Note 9.

Galaxy Note 9 wygląda prawie identycznie jak poprzednik

Galaxy S9 i S9+ praktycznie nie da się odróżnić od zeszłorocznych flagowców S8 i S8+. Nie inaczej będzie w przypadku nowego Note’a, którego wzornictwo jest niemalże takie samo jak „ósemki”. Jedyne wizualne różnice to nieco mniejsze rozmiary dolnej ramki oraz delikatnie bardziej zaokrąglone rogi. Ułożenie fizycznych klawiszy pozostaje bez zmian – prawy bok to miejsce dla przycisku włączania, zaś po lewej znalazły się klawisze kontrolujące głośność, pod którymi umieszczono przycisk włączający inteligentnego asystenta Bixby.

Design tylnego panelu pozostaje również bez większych zmian, oprócz nowej pozycji czytnika linii papilarnych. Ten element ma teraz znajdować się poniżej podwójnego aparatu. Tegoroczne smartfony Samsunga są w kwestii wzornictwa bardzo zbliżone do swoich poprzedników. Większych nowości możemy spodziewać się w Galaxy S10, S10+ i Note 10.

Galaxy Note 9 – specyfikacja

Nowy smartfon Samsunga otrzyma 6,4-calowy ekran Infinity Display o rozdzielczości 2 960 na 1 440 pikseli, znany z S9+ procesor Exynos 9810 oraz 6 lub 8 GB pamięci RAM. W Galaxy Note 9 pojawi się większa bateria, której pojemność wyniesie teraz 4 000 mAh. Dedykowany rysik S Pen wprowadzi w tym roku dość sporą nowość – łączność Bluetooth. Prawdopodobnie będzie to związane ze wsparciem dla obsługi smartfona gestami lub do cyfrowych podpisów. Wpis w bazie danych agencji FCC sugeruje, że rysik będzie ładowany poprzez telefon. Smartfon będzie sprzedawany w pięciu wersjach kolorystycznych – Midnight Black, Coral Blue, Orchid Gray, Teddy Brown oraz Titanium Gray. Galaxy Note 9 zostanie zaprezentowany 9 sierpnia w Nowym Jorku. Podobnie jak w przypadku ostatnich kilku premier smartfonów Samsunga, wydarzenie będzie można oglądać na żywo na YouTube oraz Facebooku.

Źródło: Android Headlines