Ładowarki bezprzewodowe są dość użytecznym akcesorium, które przydaje się, kiedy chcemy w wygodny sposób doładować naszego smartfona. Dlatego producenci smartfonów cały czas pracują nad zwiększeniem mocy ładowania. Samsung ma aktualnie w swojej ofercie ładowarki Qi o mocy 15 W, a już niedługo pojawi się Wireless Charger Duo z mocą 25 W. Jednak nie oznacza to krótszego czasu ładowania smartfona.

Coraz więcej urządzeń jest wyposażonych w układy służące do bezprzewodowego ładowania. Większość producent decyduje się na wybór rozwiązań zgodnych ze standardem Qi. Dzięki temu klienci nie są skazani na ładowarki jednego producenta i mogą spokojnie kupować akcesoria różnych firm. Jednak pomimo tego producenci smartfonów starają się wieść prym wśród dostawców ładowarek. Jedynym niechlubnym wyjątkiem od tej reguły jest Apple, które do tej pory nie wypuściło na rynek ani bezprzewodowej ładowarki, ani mobilnej ładowarki obsługującej szybkie ładowanie. Natomiast Samsung cały czas nas zaskakuje i rozbudowuje portfolio akcesoriów. Do sieci właśnie wyciekło zdjęcie pudełka nowej bezprzewodowej ładowarki (Wireless Charger Duo EP-N6100) o mocy 25 W. Jej zaletą jest to, że pozwala na ładowanie dwóch urządzeń jednocześnie. Mogą to być dwa smartfony lub zestaw smartfon + smartwatch.

Samsung Wireless Charger Duo

Nowa ładowarka Samsunga będzie droga

W sieci można znaleźć informację, że ładowarka Wireless Charger Duo EP-N6100 ma kosztować 99 Euro, czyli mniej więcej dwa razy tyle, co obecnie sprzedawane produkty. Cena ta jest uzasadniona, ponieważ nowa ładowarka składa się tak naprawdę z dwóch osobnych ładowarek mniejszej mocy. Dodatkowo w zestawie znajdować ma się zasilacz o mocy 25 W. Natomiast pozostałe ładowarki sprzedawane są bez zasilacza oraz kabla. Dlatego, jeżeli ktoś posiada w domu przynajmniej dwa urządzenia obsługujące bezprzewodowe ładowanie i chce je ładować w tym samym czasie, to zakup Wireless Charger Duo może okazać się rozsądnym wyborem. Więcej szczegółów na temat nowej ładowarki powinniśmy poznać 9 sierpnia, czyli tego samego dnia, kiedy zostanie zaprezentowany Samsung Galaxy Note 9. Być może w tym samym czasie zostanie również zaprezentowany nowy smartwatch Samsung Gear.

Źródło: Roland Quandt (Twitter)

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.