Za sprawą obecności naprawdę wyjątkowego ekranu RED Hydrogen One zapowiada się na jedną z najciekawszych premier tego roku. Pierwszy smartfon amerykańskiej firmy zajmującej się produkcją aparatów pojawił się wśród wyników benchmarku GeekBench. Dzięki temu poznaliśmy część specyfikacji tego nietuzinkowego urządzenia.

Hydrogen One z zeszłorocznym procesorem

Podczas gdy większość flagowców z 2018 roku korzysta z procesora Snapdragon 845, firma RED zdecydowała się na wykorzystanie w swoim urządzeniu nieco starszego układu. Snapdragon 835 produkcji Qualcomma korzysta z 8 rdzeni Kryo 280 – połowa o taktowaniu 2,45 GHz, połowa z zegarem 1,9 GHz – oraz procesora graficznego Adreno 540. Dodatkowo chip ten oferuje wsparcie dla Quick Charge 4, Bluetooth 5.0, oraz przesył danych przez modem LTE X16 o prędkości do 1 000 megabitów na sekundę. Procesor będzie wspierany 6 GB pamięci RAM. Całość ma działać pod kontrolą Androida w wersji 8.1 Oreo. Spodziewamy się także aktualizacji do dziewiątej edycji systemu operacyjnego od Google.

Holograficzny ekran, modułowość i współpraca z kamerami RED

Hydrogen One posiada kilka cech, które zdecydowanie wyróżnią go na tle innych smartfonów. Najważniejszą z nich jest 5,7-calowy holograficzny ekran z bardzo szeroką gamą możliwości. Wyświetlacz tego urządzenia będzie mógł pokazywać zawartość 2D i 3D, treści wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, a także holograficzne obrazy w dedykowanym formacie 4-View. Taki efekt został osiągnięty przez wykorzystanie nanoelementów w podświetleniu panelu LCD. Dzięki nim światło może zostać precyzyjnie rozproszone nawet w kilkadziesiąt kierunków jednocześnie. To oznacza, że do oka użytkownika dociera tak naprawdę kilkadziesiąt obrazów naraz, każdy pod innym kątem. Różni się także obraz odbierany przez lewe i przez prawe oko.

Smartfon firmy RED zaoferuje wsparcie dla modułów, które będą „podpinane” do urządzenia przez specjalne złącze. Najprawdopodobniej posłużą one do współpracy z innymi produktami RED, takimi jak kamery czy aparaty. Możliwe, że sprzedawane będą różnego rodzaju moduły rozszerzające funkcjonalność smartfona à la Moto Mods w linii Motorola Moto Z. To nie koniec – Hydrogen One może posłużyć jako panel kontrolny dla kamer tego producenta, a specjalny algorytm pozwoli na zmianę dźwięku stereo w przestrzenny, dając efekt „5.1 w słuchawkach”.

Za takie urządzenie trzeba będzie sporo zapłacić

Smartfon będzie sprzedawany w dwóch wariantach, różniących się wykończeniem. Tańszy model, wykonany z aluminium, był przez krótki czas dostępny w pre-orderze na stronie producenta. Jego cena wynosiła 1 295 dolarów, czyli niecałe 5 tysięcy złotych. Jeszcze więcej zapłacić będzie trzeba za odporny, tytanowy wariant – w tym przypadku cena to aż 1 595 USD (ok. 6 000 PLN).

Źródło: GeekBench