Chiński gigant Huawei to z pewnością jedna z najbardziej ambitnych i innowacyjnych firm na rynku smartfonów. Potwierdził to jeden z członków zarządu, udzielając wywiadu, w którym przedstawił plany firmy na 2018 i 2019 rok.

Smartfon Huawei dla graczy

Przed końcem tego roku Huawei zamierza zaprezentować smartfona przeznaczonego dla graczy, który będzie korzystać z niedawno przedstawionej technologii GPU Turbo. Ma ona pozwolić na aż 60-procentowy wzrost wydajności przy 30% mniejszym zużyciu energii. Ten tryb jest dostępny jako aktualizacja oprogramowania i powoli trafia do kolejnych smartfonów Huawei, zaczynając od modeli Honor Play i Honor 9i. W tym miesiącu GPU Turbo pojawi się na smartfonach Huawei Mate 10 i Honor V10, a od lipca nową funkcją cieszyć się będą także posiadacze Honora 10 i urządzeń z serii P20. Na liście znajdują się także starsze smartfony, takie jak P10 czy Mate 9.

Głównymi konkurentami „gamerskiego” smartfona Huawei będą Razer Phone i niewydany jeszcze Asus ROG Phone. Obydwa z nich mogą pochwalić się bardzo mocnymi podzespołami, co oznacza, że również i Huawei będzie musiało się postarać, aby nie odstawać od konkurencji. Możemy spodziewać się 8 GB RAM-u oraz procesora mocniejszego niż obecny w smartfonach z serii P20 Kirin 970.

Pierwsze smartfony ze wsparciem dla 5G już za rok

W połowie czerwca ukończono standard samodzielnej sieci 5G, co oznacza, że nowa technologia telefonii komórkowej jest już praktycznie gotowa do wykorzystania. Teraz nadszedł czas na przygotowanie odpowiednich urządzeń przez producentów. Huawei chce być jednym z pionierów tego rynku, wprowadzając smartfony wspierające 5G już w czerwcu 2019 roku. Mało prawdopodobne jest, że kolejna edycja flagowej linii P zaoferuje łączność 5G. Możemy jednak spodziewać się tego w przypadku zaplanowanej na jesień 2019 roku serii Mate 30. To właśnie w smartfonach z tej linii zadebiutuje nowy procesor HiSilicon Kirin 1020 z modemem 5G.

Składany smartfon

Potwierdzona została także kolejna ciekawa informacja – Huawei dołączy do grona producentów pracujących nad smartfonem ze składanym wyświetlaczem. Na razie niestety nie mamy żadnych konkretnych informacji na temat tego urządzenia. Składany smartfon chińskiego giganta będzie konkurować z długo zapowiadanym Galaxy X od Samsunga. Patent na tego typu urządzenie otrzymała ostatnio także Motorola. Wygląda na to, że składane ekrany będą kolejnym, po zakrzywionych krawędziach i „notchu”, popularnym trendem we wzornictwie smartfonów.

Źródło: GadgetMatch