Nieco ponad rok temu Razer z impetem wszedł na rynek smartfonów, przedstawiając przeznaczonego dla graczy Razer Phone, który mógł pochwalić się topową specyfikacją i wyjątkowym ekranem 120 Hz. Ciepło przyjęty gamingowy smartfon doczekał się równie dobrego następcy, a także paru naśladowców. Pomimo tego Razer postanowił wycofać się z produkcji nowych telefonów, zwalniając sporą część swojego działu mobilnego. Niestety, Razer Phone 3 najprawdopodobniej nie ujrzy światła dziennego.

Razer zwalnia 30 pracowników

Amerykańskie przedsiębiorstwo potwierdziło zwolnienie 30 pracowników, co odpowiada za 2% wszystkich etatów firmy. Większość z nich było związanych z działem mobilnym. Wszystko wskazuje na to, że Razer Phone 3 jednak nie powstanie. Razer potwierdził, że wciąż przygotowywane będą aktualizacje dla drugiej edycji gamingowego smartfona.

Razer w kłopotach finansowych?

Oczywiście taka decyzja przywodzi na myśl tylko jeden powód – problemy finansowe. Wygląda na to, że Razer może być w niemałych kłopotach. Kilka dni temu ogłoszono także zamknięcie platformy cyfrowej dystrybucji gier Razer Game Store, z którą pożegnamy się na dobre 28 lutego.

Coraz więcej producentów pokazuje, że zysk na sprzedaży smartfonów nie jest łatwą rzeczą do osiągnięcia. LG, Sony i HTC regularnie odnotowują stratę, a w ostatnich miesiącach nawet Samsung i Apple nie mogą pochwalić się dobrymi wynikami. Choć obydwie edycje Razer Phone to naprawdę dobre urządzenia – z naprawdę mocnymi podzespołami – najwidoczniej również i Razer poczuł, jak trudny jest rynek mobilny.

Razer Phone 3 nie powstanie, ale to nie znaczy, że Razer całkiem wycofuje się z rynku mobilnego

Razer mimo wszystko nie chce jeszcze ogłaszać definitywnego rozstania z tym segmentem. Niektórzy z pracowników działu mobilnego zostali przypisani do nowych projektów, a sam producent ogłosił, że będzie wciąż inwestował w mobilny gaming przez inicjatywy sprzętowe i software’owe. Razer zaznaczył także, że widzi ogromny potencjał w tej części rynku. Jedno jest pewne – czy z Razerem, czy bez, kategoria smartfonów dla graczy będzie wciąż się rozwijać.

Źródło: Droid-Life