1 kwietnia nie jest najlepszym dniem na czytanie, czy też pisanie news’ów. Jednak tegoroczny prima aprilis był dość smutny i mało kto zdecydował się na publikację żartów.

Już od kilku lat prima aprilis jest dniem, w który jest małym świętem agencji reklamowych i działów PR. Poszczególne firmy prześcigają się w robieniu dowcipów, żeby tym samym zyskać rozgłos w mediach. Jednak najwięksi internetowi żartownisie stwierdzili, że 1 kwietnia 2020 roku nie jest dobrym dniem na wydawanie trwonienie wysiłku w przygotowywanie wyszukanych dowcipów. W to miejsce moi coroczni faworyci, którymi są Google i amerykański oddział T-Mobile, postanowili wspomóc finansowo walkę z koronawirusem.

Cyberpunk 2077 na Nintendo Switch

Cyberpunk Nintendo Switch

Serwis Tabletowo.pl przygotował staranną “wkrętkę”, która mogła nakręcić niektórych fanów konsoli “wielkiego N”. W wymyślonej na dziś informacji czytamy, że Cyberpunk 2077 pojawi się na Switcha z małym poślizgiem w stosunku do wydań na inne platformy, tj. 6 grudnia 2020 roku. Dodatkowo miałaby być to pierwsza gra, która nie zmieściła się na jednym kartridżu, CD Projekt RED miałby wydać ją na dwóch nośnikach. Od strony technicznej Cyberpunk 2077 miałby “śmigać” w rozdzielczości 360p w trybie przenośnym i 480p po zadokowaniu konsoli.

Świńska twarz w Minecraft

Minecraft świanska twarz

Dzisiaj każdy, kto zalogował się do gry Minecraft, miał małą niespodziankę. Twórcy zafundowali postaciom wszystkich graczy mały redesign. Mianowicie każdy z nich ma dziś świńską twarz i… chrumka.

RoboForm wprowadza menadżer haseł dla psów

RoboForm, prosty w użyciu menadżer haseł “wprowadził” dziś nową funkcję. Jest nim moduł o nazwie BARKPASS, który został zaprojektowany z myślą o czworonożnych użytkownikach komputerów 😉 Jego główną zaletą jest integracja z urządzeniami takimi jak DOGTV, automatyczny podajnik karmy, czy też inteligentnymi drzwiczkami dla psów. Jeśli macie w domu więcej niż jednego psa, to nie ma z tym najmniejszego problemu. Aplikacja potrafi zarejestrować i rozróżnić szczeknięcia kilku czworonogów.

Rysy nie są już najwyższym szczytem Polski

Rysy prima aprilis

Portal Tatrzański opublikował informację, że 31 marca w godzinach wieczornych nastąpił gigantyczny obryw skalny. Miał być on na tyle dotkliwy w skutkach, że zmiecione zostały wszystkie wierzchołki Rysów, w tym ten leżący na terenie Polski, który ma wysokość 2499 m. Tym samym najwyższym szczytem Polski miałby zostać Mięguszowiecki Szczyt Wielki (2438 m).

Virgin Australia rozdaje papier toaletowy !

Virgin Australia Airlines są jednymi z największych linii lotniczych w Australii. Firma znana jest z corocznych dowcipów przygotowywanych z okazji 1 kwietnia. Jednak w tym roku powstał klip, który przekazuje jak najbardziej prawdziwą informację! Linie lotnicze stwierdziły, że zbiorą wszystkie rolki papieru toaletowego, który zalega na uziemionych samolotach i przekażą go lokalnej społeczności. Brawo!

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.