Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami sieć T-Mobile wprowadziła “zero-rating” dla platform e-learningowych, z których korzystają studenci. Aktualnie operator uwzględnił rozwiązania używane przez ponad 30 uczelni wyższych w Polsce.

Obecna sytuacja sprawiła, że nauczanie na wszystkich szczeblach edukacji przeniosło się do Internetu. Oznacza to, że wiele osób, które na co dzień łączą się z siecią za pomocą rozwiązań mobilnych, potrzebują teraz większych pakietów danych. Dotkliwe jest to szczególnie dla studentów, którzy na czas pandemii wrócili do rodzinnych domów, gdzie nie mają stacjonarnego łącza internetowego. Dlatego też Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, zaapelował do operatorów o darmowy internet mobilny dla studentów i doktorantów. Zaraz po tym dowiedzieliśmy się, że T-Mobile pracuje nad wprowadzeniem tzw. “zero-rating” dla platform e-learningowych.

Od początku kwietnia platformy e-learningowe nie zużywają pakietów danych klientów T-Mobile

Operator wprowadził rozwiązanie “zero-rating” w najprostszej możliwie formie. Klienci T-Mobile nie muszą nic aktywować ani potwierdzać faktu bycia studentami, doktorantami, czy też pracownikami uczelni. Mechanizm działa również we wszystkich taryfach. Aktualnie ruch pochodzący z platform, z których korzysta ponad 30 uczelni wyższych. Przy czym operator pracuje nad objęciem tym rozwiązaniem kolejnych uczelni.

“W obecnych okolicznościach, gdy kontynuowanie nauki możliwie jest wyłącznie w sposób zdalny, mogliśmy zareagować tylko w jeden sposób. Zniesienie opłaty za dane przesłane podczas korzystania z platform e-learningowych uczelni gwarantuje studentom i doktorantom komfort korzystania i równy dostęp do wiedzy. Jednocześnie pragnę zapewnić, że podobne rozwiązanie jesteśmy w stanie zaproponować również na innych poziomach systemu edukacji”. – powiedział Andreas Maierhofer, prezes T‑Mobile Polska

“Zero-rating” obejmuje również uruchomioną przez Ministerstwo Cyfryzacji aplikację “Kwarantanna domowa”.

Źródło: T-Mobile

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.