Wczoraj system PayPal zaliczył dość poważną wpadkę. Jest to bardzo zaufany system płatności on-line, z którego sam już nie raz korzystałem. Na szczęście nie trzymam tam żadnych środków. Wczoraj użytkownicy systemu PayPal doświadczyli dość dziwnego zjawiska, mianowicie logowali się na konta innych użytkowników. Nie dość, że uzyskali w ten sposób dostęp do danych osobowych obcych osób, to jeszcze byli w stanie realizować płatności.

O całym zajściu informowali użytkownicy systemu PayPal z całego kraju, w tym Polski. Niektórzy Internauci zauważyli na swoich kontach nieautoryzowane płatności. Szczerze mówiąc, to nawet nie było to specjalne złodziejstwo. Ktoś po prostu dokonując płatności on-line, został przez system PayPal zalogowany na nieswoje konto. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby płacący był tak samo zaskoczony zaistniałą sytuacją, jak poszkodowany.

Użytkownicy serwisu PayPal powinni jak najszybciej sprawdzić historie transakcji na swoich kontach.

Jest to jedyne, co możecie zrobić w takiej sytuacji, zwłaszcza jeśli macie tam zgromadzone jakieś środki. Na szczęście wnioski reklamacyjne są dość szybko rozpatrywane i nie musimy długo czekać na zwrot transakcji. Ponoć wszystkie nieprawidłowe operacje zostały już cofnięte, ale jak to mawiają “przezorny zawsze ubezpieczony”. Podobne problemy z kolizją klucza sesyjnego występowały również w serwisach takich jak Allegro, Steam, GoldenLine, Facebook i innych. Jednak dla systemu niemalże bankowego taka sytuacja jest wręcz niedopuszczalna. Jak na razie przedstawiciele serwisu PayPal nie wydali żadnego oświadczenia w tej sprawie.

Źródło: Niebezpiecznik, Reddit

[vlikebox]

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.