Smartfon Xiaomi Redmi Note 4 zdobył uznanie na rynku urządzeń mobilnych. Dlatego też producent, ciesząc się z osiągnięć swojego produktu, postanowił przygotować dwie nowe wersje kolorystyczne. Jednak nie samą estetyką człowiek żyje, dlatego też Xiaomi wraz z nowymi kolorami, wprowadza również w Redmi Note 4 nowe komponenty. Aktualnie na półkach sklepowych znajdziemy telefony w trzech kolorach. Srebrny, złoty oraz szary, a do tej kolekcji niedługo dołączy także czerń i błękit.

Nowe warianty kolorów dla Xiaomi Redmi Note 4 będą obowiązywały tylko dla modeli posiadającymi 3 GB RAMu i 32GB pamięci oraz modelem tak samo posiadającym 3GB RAMu, tylko w tym przypadku 64 GB pamięci operacyjnej. Oczywiście, podstawowe funkcjonalności oraz interfejsy się nie zmienią. Zatem odświeżone smartfony będą wspierać GPS, GLONASS, Bluetooth oraz posiadać złącza micro USB, oraz mini jack.

Xiaomi Redmi Note 4 będzie dostępny również w wersji bardziej budżetowej.

Ogólnie rzecz biorąc smartfony z Chin kojarzą nam się z tanimi produktami. Jednak praw ekonomi nie da się oszukać i produkcja dobrej jakości telefonu swoje kosztuje. Dlatego też Xiaomi ma w swojej ofercie zarówno porządne flagowce, jak i średniaki oraz modele budżetowe. Na szczęście firma nie oszczędza na użytych materiałach, a stosuje jedynie mniej wydane komponenty w tańszych modelach. Wersja 2 GB RAM wraz z 16 GB pamięci operacyjnej będzie idealna dla osób, które szukają dobrego telefonu w naprawdę korzystnej cenie. Drugi wariant na swoim pokładzie, będzie wyposażony w 3 GB RAMu oraz 64GB pamięci, aby zaspokoić tych najbardziej wymagających. Oczywiście, firma jeszcze nie wyraziła zdania na stworzenie globalnej dystrybucji tych modeli. Jednak myślę, że tak samo, jak w przypadku innych produktów Xiaomi, nie będziemy czekać na nią zbyt długo.

Producent Redmi Note 4 planuje, że jego najnowszy zapowiedziany model będzie zaopatrzony w 10-rdzeniowy procesor MediaTek Helio X20, a jego wersja indyjska zadowoli się chipsetem Qualcomm Snapdragon 652. Wszystko z powodu zablokowania sprzedaży procesorów MediaTek przez firmę Xiaomi na terenie tego kraju.

Podane modele będą oferowały przedni aparat o jakości 5MP oraz przesłoną f/2.0, tak więc idealny na każde selfie. Także nie można nic zaprzeczyć tylnej 13MP kamerze wraz z lampą błyskową LED oraz wsparciem PDAF. Domyślnie na modelach Xiaomi Redmi Note 4 możemy się spodziewać preinstalowanego Androida 6.0 Marshmallow. Więcej szczegółów powinniśmy dowiedzieć się po konferencji technologicznej CES, na jaką przygotowało się Xiaomi. Impreza ta odbędzie się w styczniu przyszłego roku w Las Vegas.

Źródło: Gizmo China

[vlikebox]

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.