Play przez wiele lat pozostawał operatorem “wyłącznie radiowym”. Jednak klienci cenią sobie możliwość doboru różnych usług od jednego dostawcy. Dlatego też zgodnie z zeszłorocznymi doniesieniami, “fioletowy” operator rozpoczął sprzedaż usługi stacjonarnego dostępu do Internetu na infrastrukturze Vectry.

Internet mobilny jest bardzo ważny i dla niektórych jedynym sposobem dostępu do sieci. Jednak, Ci którzy mają taką możliwość, decydują się również na inwestycję w łącze stacjonarne. Przy czym nie oznacza to, że takie osoby ograniczają się do minimalistycznego pakietu danych w telefonie. Osoby, które używają Internetu do pracy, cenią sobie w domu możliwość stabilnego i szybkiego dostępu do sieci. Z kolei poza domem dość często potrzebują w miarę dobrego połączenia z Internetem, ale nie musi być ono w 100% niezawodne. Osobiście odwykłem już od korzystania z publicznie dostępnych sieci Wi-Fi, które są po prostu za wolne i często przekroczone. W centrum dużego miasta dużo lepiej sprawdza się Internet udostępniony ze smartfonu. Jednak w domu nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez łącza stacjonarnego. Dla takich właśnie osób skierowane są oferty operatorów, którzy stawiają na łączenie poszczególnych usług w pakiety.

Play oferuje stacjonarny dostęp do Internetu w technologii HFC

Aktualnie dział marketingowy Play nie zdecydował się na użycie terminu “Internet światłowodowy”. Wielu operatorów korzysta z tego stwierdzenia w kontekście usług, które nie mają za wiele wspólnego z poprowadzeniem światłowodu do mieszkania klienta. Jednak technologia HFC (Hybrid Fibre Coaxial) pozwala dostawcom posiadającym dobrej jakości infrastrukturę kablową na świadczenie usług o parametrach zbliżonych do łączy FTTH (Fibre To The Home). Aktualnie Play korzysta z infrastruktury Vectry, która pozwala na maksymalne pobieranie danych z prędkością do 600 Mbit/s. Cena takiej usługi (po uwzględnieniu rabatów za e-fakturę i terminową płatność) wynosi 70 zł miesięcznie przy umowie podpisanej na 24 miesiące.

Play internet stacjonarny ceny

Aktualnie na stronie operatora nie znajdziecie cen za pakiety poszczególnych usług. Jednak, jeśli macie już abonament w Play, to operator zaprasza do kontaktu w celu poznania jak najlepszej oferty.

Źródło: Play

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.