Firma OnePlus kilka lat temu jako pierwsza udowodniła, że można sprzedawać smartfony z ponadprzeciętną specyfikacją za ułamek ceny flagowych modeli największych producentów z Korei, Japonii, czy ze Stanów Zjednoczonych. Kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że OnePlus pracuje nad kolejnym urządzeniem. Okazuje się, że model 6T zaprezentowany zostanie już w przyszłym miesiącu!

OnePlus zaplanowało swoją konferencję na 17 października, czyli za niespełna miesiąc. Podczas tego wydarzenia cały świat będzie mógł szczegółowo zapoznać się z modelem 6T, który ma wnieść nieco świeżości do portfolio marki. Nie tylko specyfikacja zmieni się w porównaniu z obecnym teraz na rynku modelu, ale również sam design przejdzie niemałą metamorfozę.

Nowy, znacznie ładniejszy notch

Od ponad roku w świecie technologii modne są charakterystyczne wcięcia u góry ekranu. OnePlus 6 posiada takowe w wariancie znanym chociażby z najnowszych modeli Huawei czy Apple. OnePlus 6T ma posiadać znacznie mniejszy i zgrabniejszy wariant tego rozwiązania, dotychczas stosowany między innymi przez firmę Oppo. Zamiast podłużnego notcha użytkownicy dostaną do znacznie mniejszy, okrągły wariant. Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie może się podobać znacznie większej ilości osób.

Specyfikacja nie zawiedzie po raz kolejny!

Chociaż dane techniczne nie zostały jeszcze w żaden sposób potwierdzone, to dzięki przeciekom dowiedzieliśmy się, że OnePlus 6T wyposażony zostanie w 6,4-calowy wyświetlacz Amoled, pracujący w rozdzielczości 2 280 x 1 080 pikseli oraz w jeden z nowszych układów Qualcomma. Może to być ośmiordzeniowy Snapdragon 845 z grafiką Adreno 630. Plotki sugerują również, że OnePlus 6T będzie działać niezwykle wydajnie dzięki zastosowaniu w najbogatszej wersji aż 8 GB pamięci operacyjnej typu LPDDR4. Na pliki użytkownik dostać ma 64 GB, 128 GB lub 256 GB z możliwością rozszerzenia za pomocą karty microSD.

A co z aparatami? Najnowszy „zabójca flagowców” ma posiadać dwie matryce z tyłu, prawdopodobnie każda po 13 megapikseli. Z modułów łączności klasycznie znajdziemy tutaj WiFi, Bluetooth, GPS z obsługą A-GPS i GLONASS oraz LTE. Nad bezpieczeństwem naszych danych czuwać będzie czytnik linii papilarnych oraz funkcja rozpoznawania twarzy. Całość napędzi Android 9 Pie.

Źródło: SlashGear