Na rynku azjatyckim już wkrótce pojawią się dwa smartfony znanego tajwańskiego producenta. Asus zamierza wprowadzić ZenFone MAX M2 i jego rozszerzoną wersję ZenFone MAX Pro M2.

Asus ponownie celuje w niską i średnią półkę cenową

Modele ZenFone MAX M2 i ZenFone MAX Pro M2 są przeznaczone dla osób o niezbyt zasobnym portfelu. Tajwańczycy wyraźnie celują w oblegany dziś format budżetowy i półkę nieco powyżej budżetowej, ale ciężką do zakwalifikowania jako „średnia”. Dlatego też na pokładzie nowych telefonów nie spodziewajmy się żadnych rewolucji. To po prostu smartfony dobrej klasy od szanowanego producenta. Aczkolwiek charakterystyczną rzeczą dla tej serii jest duża bateria. Ogniwa 5 000 mAh to coś co na pewno przyciągnie wiele osób, które na co dzień zmagają się z powerbankami i poszukiwaniem gniazdek na każdym kroku.

Specyfikacja ZenFone MAX M2

Telefon jest dosyć spory, ma wyświetlacz 6,0 cala, przy dosyć dobrym stosunku ekranu do frontu i rozdzielczości 2340 x 1080. Za wydajność odpowiadać będzie 4 GB RAM (w przypadku obydwóch wariantów), oraz procesory Snapdragon 660 w wersji Pro i Snapdragon 636 w standardowej. Wiadomo, że w ZenFone MAX M2 umieszczony zostanie aparat z podwójnym obiektywem 12 megapikseli i 5 megapikseli, aczkolwiek w droższej wersji możemy spodziewać się wydajniejszej kamery.

Kiedy możemy spodziewać się ZenFone MAX M2 na rynku polskim?

Nie wiadomo kiedy te modele zostaną nam dokładnie zaprezentowane. A to właśnie po premierze azjatyckiej otrzymamy informacje co do potencjalnej daty wprowadzenia ich na rynki zachodnie. Potencjalnej, gdyż nie wiemy na pewno czy ZenFone MAX M2 lub jego wersja „Pro” w ogóle do nas trafią. Chociaż wersja „Pro” poprzednika z serii – ZenFone MAX M1 trafiła już jakiś czas temu do naszych rodzimych dystrybutorów i nawet dosyć dobrze się przyjęła. Możemy więc spodziewać się, że przynajmniej jeden z tych telefonów trafi na półki w Polsce. Teraz pojawia się pytanie – czy będzie to ta wyższa półka czy raczej niższa? W zależności od wariantu, podstawowy model należeć będzie do „budżetowców”, poniżej 1 000 złotych, natomiast wersja „Pro” pewnie zostanie zakwalifikowana do średniej półki cenowej, ale jej wartość nie powinna przekroczyć 1 400 złotych.

Źródło – PhoneArena