Na dzień przed premierą tegorocznych urządzeń Apple’a wyciekł bardzo ciekawy, jednak spodziewany szczegół specyfikacji technicznej iPada Pro. Zagraniczne źródła donoszą, że w przypadku iPada Pro 2018 producent zamierza całkowicie zrezygnować ze złącza Lightning, obecnego w sprzęcie Apple już od wielu, wielu lat.

Nowe, znaczy lepsze? Na pewno bardziej uniwersalne

Od wielu miesięcy mówiło się, że firma z Cupertino robi przymiarki do zrezygnowania ze złącza Lightning. Na jego miejsce traci coraz bardziej popularne i powszechne USB typu C. Poprzednie doniesienia sugerowały, że Apple jedynie zdecyduje się na dołączenie do swojego sprzętu przejściówki z USB na Lightining. In plus zastosowania USB typu C jest uniwersalność. Już chyba wszystkie flagowe smartfony i tablety czołowych producentów ze świata technologii posiadają tego typu złącze.

To pewne?

Portal TheVerge przekazując te informacje powołuje się na anonimowego informatora, który ma być związany z Apple. Warto jednak zauważyć, że jest to jedynie przeciek, więc niewykluczone, że okaże się on całkowicie nieprawdziwy. Jeśli jednak Apple rzeczywiście zastosuje USB typu C chociażby w jednym z urządzeń, które zostanie jutro zaprezentowane, wielu fanów marki będzie zawiedzionych. Jednak większa szansa jest na to, że rezygnacja ze złącza Lightning zostanie przyjęta bardzo ciepło przez użytkowników.

Co wiemy na temat iPada Pro 2018?

Plotki sugerują, że iPad Pro 2018 zostanie wyposażony w ekran z wąskimi ramkami o proporcjach 4:3, charakteryzujący się przekątnymi 11 cali luc 12,9 cala (w zależności od wybranej przez kupującego wersji). Nad wydajnością urządzenia ma czuwać odnowiony układ Apple A12 w wersji X, który być może otrzyma nową grafikę oraz 4 GB lub 6 GB pamięci operacyjnej typu LPDDR4. Ciekawostką może być fakt, że nowe tablety firmy z Cupertino niebędą wyposażone w złącze słuchawkowe mini jack, jednak jego brak nie powinien już dziwić fanów Apple. Z modułów łączności znajdziemy tutaj GPS z obsługą A-GPS i GLONASS, NFC, LTE, Bluetooth 4.0 oraz WIFi 802.11 ac. Apple iPad Pro 2018 będzie pracować pod kontrolą systemu operacyjnego iOS 12.

Źródło: TheVerge