Projektanci aplikacji mobilnych dla firm taksówkarskich mogą się dużo nauczyć od Ubera. Na szczęście mytaxi wzięło przykład z lidera rynku przejazdów zamawianych online. Nowa opcja mytaxi Lite pozwala na sprawdzenie gwarantowanej ceny przejazdu przed złożeniem zamówienia. To bardzo dobry krok.

Firmy taksówkarskie nie mają zbyt dużego doświadczenia w optymalnym planowaniu pracy kierowców oraz obliczaniu kosztu przejazdu. Dlatego musimy pamiętać o tym, że sukces Ubera nie wynika tylko i wyłącznie z polityki cenowej giganta. Oczywiście niskie ceny przyciągają wielu klientów. Jednak aplikacja mobilna Ubera jest majstersztykiem sama w sobie. Użytkownikom podoba się przede wszystkim to, że Uber jest w stanie dość dokładnie przewidzieć koszt przejazdu. Inne aplikacje, np. mytaxi, podają tylko przybliżoną cenę, która dość często odbiega od ostatecznego kosztu. Tak przynajmniej było do tej pory.

mytaxi Lite z gwarantowaną ceną przejazdu to krok w dobrą stronę

Uber był do tej pory niekwestionowanym liderem przejazdów zamawianych z poziomu aplikacji mobilnej. Jednak to się zmienia. mytaxi Lite jest nową opcją w Klasach Usług mytaxi, która charakteryzuje się gwarancją ceny za zamawiany przejazd. Aplikacja oblicza koszt usługi na podstawie długości najkrótszej trasy oraz przewidywanego czasu przejazdu (mytaxi bierze pod uwagę aktualne natężenie ruchu). Jeżeli kierowca niesłusznie wydłuży trasę lub podróż potrwa dłużej ze względu na niespodziewany wypadek, lub większe korki, to mytaxi nie obciąży naszego konta większą kwotą.

– W ubiegłym roku testowaliśmy stałe stawki na wybranych trasach i zauważyliśmy na nich nawet czterokrotny wzrost liczby zleceń – wyjaśnia Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce. – Ten wynik pokazał nam, jak duży potencjał mają ceny gwarantowane. Widzimy, że pasażerowie doceniają transparentność opłat. Dokładnie tak jak podczas zakupu biletu na samolot lub pociąg, chcą z góry wiedzieć, ile zapłacą. Mamy pewność, że stałe ceny dadzą naszym kierowcom jeszcze więcej zleceń oraz skrócą przestoje.

mylite Lite ma kilka ograniczeń. Przede wszystkim użytkownik chcący skorzystać z gwarantowanej ceny nie może odwiedzić kilku punktów po drodze. Usługa ta działa jedynie na zasadzie przejazdu z punktu A do punktu B, bez żadnych dodatkowych postojów. Nie jest również dostępna opcja zamówienia przejazdu na określoną godzinę. Jeżeli chcecie skorzystać z tych udogodnień, to musicie skorzystać z innej Klasy Usług mytaxi.

Źródło: mytaxi

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.