W ofercie Motoroli raczej nie znajdziemy smartfonów godnych miana flagowców. Ten producent króluje jednak w innym segmencie – produkując telefony, których największym atutem jest stosunek ceny do jakości. Już za dwa tygodnie czeka nas premiera nowych urządzeń z serii Moto G. Całe tegoroczne zestawienie smartfonów z tej serii – Moto G7 Play, Moto G7 Power, Moto G7 i Moto G7 Plus – pojawiło się na krótki moment na brazylijskiej stronie Motoroli, wraz z oficjalnymi renderami i specyfikacją.

Moto G7 Play

moto g7 play

Zgodnie z tradycją, najtańszą propozycją z serii Moto G będzie wariant Play. Główną zaletą zeszłorocznego G6 Play był długi czas pracy baterii, której rozmiar wynosił aż 4000 mAh. Tym razem jednak Motorola wprowadzi czwartego członka rodziny Moto G, który skupi się właśnie na żywotności, podczas gdy G7 Play otrzyma mniejsze ogniwo o pojemności 3000 mAh.

Moto G7 Play będzie wyposażony w 5,7-calowy ekran HD z szerokim wcięciem u góry, 8-rdzeniowy procesor Snapdragon 632, 32 GB miejsca na dane oraz skromne 2 GB RAM-u. Rozdzielczość przedniego aparatu wyniesie 8 MP, a tylnego – 13.

Moto G7 Power

moto g7 power

Moto G7 Power zaoferuje przede wszystkim sporą baterię, której pojemność wyniesie aż 5000 mAh. Wygląd oraz pozostała część specyfikacji smartfona przypomina wariant Play – przekątna ekranu wzrośnie do 6,2 cali (zachowując niestety rozdzielczość HD), procesor pozostaje bez zmian, a ilość RAM-u wzrosła do 3 GB. Różni się też rozdzielczość głównego aparatu, która wyniesie 12 megapikseli.

Moto G7

moto g7

Bazowy model linii G7 różni się nieco wyglądem od swoich tańszych odpowiedników – szeroki notch u góry ekranu został zamieniony na węższe, bardziej eleganckie wcięcie. Rozdzielczość 6,24-calowego ekranu wyniesie 1080 na 2270 pikseli. Moto G7 będzie również napędzany Snapdragonem 632, jednak ilość pamięci została zwiększona do 4 GB RAM-u i 64 GB miejsca na dane użytkownika. Rozdzielczość przedniego aparatu to 8 megapikseli, a z tyłu ujrzymy zestaw dwóch obiektywów 12 + 5 MP. Pojemność baterii to 3000 mAh.

Moto G7 Plus

moto g7 plus

Ostatnim, najdroższym smartfonem z serii G7 jest wariant Plus. Wygląd, ekran, bateria i ilość pamięci pozostają takie same jak w przypadku bazowego G7. Wersja Plus może za to pochwalić się nieco mocniejszym procesorem Snapdragon 636 oraz lepszymi aparatami – ich rozdzielczość wyniesie 12 MP z przodu oraz 16 + 5 MP z tyłu.

Wszystkie cztery smartfony z serii Moto G7 będą działać pod kontrolą systemu Android 9 Pie. Premiera odbędzie się 7 lutego w Brazylii, a globalna sprzedaż ruszy prawdopodobnie w marcu. Na razie nie znamy cen nowych urządzeń Motoroli, jednak możemy spodziewać się, że nie będą zbyt wysokie.

Źródło: CNet