Najnowsze plotki sugerują, że LG może pracować nad nowym smartfonem ze średniej półki cenowej. Urządzenie miałoby posiadać na pokładzie Androida 8.0 Oreo z nakładką producenta oraz ośmiordzeniowy procesor od Qualcomma. Brak tutaj łączności NFC i LTE, ale za to użytkownik do dyspozycji dostanie radio FM.

Szczegóły dotyczące tajemniczego smartfona LG opublikowane zostały w bazie opisów User Agent Profile, prowadzonej przez organizację WAP Forum. Model L713DL, który z całą pewnością będzie inaczej nazywać się w dniu wprowadzenia do sprzedaży, ma mierzyć 160 mm x 77,8 mm x 8,1 mm i ważyć zaledwie 172 gramy.

Całkiem dobre bebechy

LG już dawno nie wypuszczało smartfonów ze średniej półki. Jeżeli plotki o modelu L713DL się potwierdzą, to zostanie on wyposażony w ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 450 1,8 GHz z układem graficznym Adreno, 2 GB pamięci operacyjnej, 16 GB rozszerzalnej pamięci na pliki oraz wyświetlacz IPS o przekątnej 6,2 cala, pracujący w rozdzielczości 2160 x 1080 pikseli. Wartość ta sugeruje, że będziemy mieć do czynienia z panelem o proporcjach 18:9. User Agent Profile zdradza również informacje odnośnie modułów łączności. Na próżno szukać tutaj NFC czy LTE, a zastosowane Bluetooth zaoferuje wersję 4.2. Moduł GPS obsłuży A-GPS oraz GLONASS. Niestety nie wiemy nic na temat wykorzystanych tu optyk. Można podejrzewać, że producent zdecyduje się na modny w ostatnim czasie podwójny aparat.

Brak informacji o cenie i dacie premiery

Plotki, które zaoferował nam User Agent Profile, nie zostały w żaden sposób potwierdzone przez inne źródła, a tym bardziej przez producenta, więc może się okazać, że specyfikacja techniczna to błąd przy publikacji innego urządzenia. Oby tak nie było, bo na rynku brakuje średniaka od LG. Oczywiście obecnie nie znamy szczegółów odnośnie daty premiery tego smartfona oraz jego ceny. Może się okazać, że L713DL będzie kolejną generacją Optimusa (ostatni wydany został w 2013 roku). Oznaczony on był takim samym modelem.

Źródło: Android Headlines