Nie jest tajemnicą, że koronawirus usadził społeczeństwo w domach. Wiele osób stara się myśleć o całym społeczeństwie i nie rusza się niepotrzebnie poza swoje lokum. W sieci możemy znaleźć wiele instrukcji, jak pracować z domu, jak zająć ten czas. Wiele osób nagrywa zabawne filmy, aby podnieść znajomych na duchu albo rzucają sobie różnorodne wyzwania na portalach społecznościowych. Każdy ma w końcu czas na to, czego nie robił na co dzień w dużej ilości, bo nie pozwalały mu na to inne obowiązki poza domem. Więcej osób się izoluje, zaczyna pracę z domu, nie wychodzi do restauracji, ani nawet na spacery. Tym samym zwiększa się ruch na różnych stronach internetowych. Na pewno zyskują różnego rodzaju VOD, ale… jak się okazuje nie tylko one.

Są serwisy, które użytkownicy odwiedzają regularnie codziennie. Jednym z takich jest oczywiście Pornhub i choć nie jest to odpowiednim powodem do chwalenia się — okazuje się, że dziennie zagląda na niego całkiem sporo osób. W końcu mówi się, że ludzie dzielą się an tych, co oglądają filmy erotyczne i tych, którzy się do tego nie przyznają. Nic więc dziwnego, że okres izolacji spowodowany zagrożeniem epidemiologicznym sprawił, że statystyki tego portalu znacznie nabrały na sile. Specjalnie z tej okazji, portal Forbes przeprowadził badania, jak wirus wpłynął na ruch dzienny w popularnych serwisach internetowych.

Bardzo wzrosła ilość wyszukiwań hasła “koronawirus” w sieci.

Nic dziwnego. Pandemia przybiera na sile, a ludzie są w ogromnym strachu. W ciągu ostatnich 30 dni statystycy Pornhub odnotowali ponad 6,8 miliona wyszukiwań zawierających słowa “coronavirus” i “corona virus” w … serwisie Pornhub . Liczba wyszukiwań osiągnęła 5 marca najwyższy poziom, czyli aż 1,5 miliona.

koronawirus, pornhub, epidemia,

Co ciekawe, w miarę rozprzestrzenienia się pandemii “koronawirus” na świecie, ruch na portalu Pornhub wzrósł.

Bardzo ciekawej analizy można dokonać, oglądając wykresy, które analitycy Pornhub umieścili w sieci. Zaznaczają oni bowiem, że zmieniły się godziny odwiedzania ich portalu. Wszystko dlatego, że ludzie nie muszą już dojeżdżać do pracy i pozostają w domach. Co więcej, serwis przecież pozwolił sobie na udostępnienie Włochom kont premium na swoim portalu właśnie po to, aby nie opuszczali mieszkań, tylko trzymali się kwarantanny. Trzeba przyznać, że patrząc na statystyki – naprawdę to pomogło. Zastanawia mnie jednak, ile osób zrobiło sobie tunel VPN na włoskie IP, aby skorzystać z tego udogodnienia. Może kiedyś pokażą i takie statystki. Włochy były pierwszym krajem europejskim, który zamknął swoje granice i wprowadził ogólnokrajową kwarantannę. Poniższy wykres pokazuje, jak ruch we Włoszech zmienił się w ciągu ostatnich kilku tygodni, rosnąc o 9% dnia 9 marca, 11% dnia 10 marca i 13,8% dnia 11 marca.

koronawirus, pornhub, epidemia,

Nie tylko Pornhub zrobił wyjątki na czas pandemii “koronowirus”.

Na taki sam ruch zdecydowało się choćby Niantic. Już pisaliśmy o tym, że firma obniżyła koszty zakupu Increse w grze, aby nie spacerował po mieście w celu łapania Pokemonów. Pewnie wiele osób powie, że propozycje są dość lapidarne i głupie. Może i tak, ale… skuteczne. Każdy pomaga w czasach epidemii jak może — jakkolwiek dziwnie by to nie zabrzmiało. Czy chcemy, czy nie, zawsze znajdzie się target na filmy erotyczne. Jeżeli to sprawi, że ludzie będą siedzieć w domu, a nie roznosić wirusa — to mi to nie przeszkadza absolutnie. Sam nie muszę z tego chcieć korzystać, ale nie zabronię innym. Oczywiście, znajdą się takie osoby, które będą tym faktem mocno oburzone. Czekam w takim razie, aż będą na tyle kreatywni, aby wymyślić coś równie chwytliwego i przyciągającego tłumy przed komputery. Jak było widać na powyższych wykresach – statystki nie kłamią.

BS
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.