Mamy kolejny pozytywny efekt współpracy pomiędzy operatorami. Tym razem zyskuje na nim Plus, który dzięki udostępnionym łączom Orange zwiększy zasięg swojej oferty internetu stacjonarnego do blisko 39% gospodarstw domowych w całej Polsce.

Orange udostępnia swoje łącza stacjonarne kilku operatorom. Współpraca ta odbywa się w modelu BSA (Bitstream Access). Przy czym nie obejmuje ona całej Polski. Polkomtel może świadczyć usługi na łączach Orange jedynie w tzw. gminach regulowanych. Na uwagę zasługuje również to, że współpraca pomiędzy Orange i Polkomtelem dotyczy nie tylko usługi stacjonarnego dostępu do internetu, a również telewizji kablowej IPTV od Cyfrowego Polsatu. Do tej pory oferta Plusa była świadczona jedynie na infrastrukturze Netii. Obejmuje ona 2,7 mln gospodarstw domowych oraz 800 biurowców. Teraz zasięg oferty zwiększy się o dodatkowe 3,2 mln gospodarstw domowych.

Internet stacjonarny Plusa to nie tylko internet światłowodowy

Internet światłowodowy jest ostatnio bardzo popularnym stwierdzeniem marketingowym. Jednak światłowód nie jest jeszcze doprowadzony do każdego domostwa w Polsce. Dlatego też operatorzy działający na terenie całego kraju świadczą swoje usługi z wykorzystaniem kilku technologii. W tym konkretnym przypadku w zasięgu usług Polkomtela znajdzie się 3,2 mln gospodarstw. Z kolei łącza światłowodowe są doprowadzone do 0,5 mln z nich. Pozostałe są obsługiwane przez inne technologie kablowe.

Usługa Plus Internet Stacjonarny świadczona jest w trzech opcjach dotyczących prędkości: 150 Mbit/s, 500 Mbit/s oraz 1 Gbit/s.

Źródło: informacja prasowa

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.