Kolejny model Huawei ma wkrótce pojawić się w ofercie polskich sklepów. Jest to telefon, który pojawiał się już w mediach technologicznych pod nazwą Huawei Nova 3, lub Huawei Nove 3i. Co ciekawe polski rynek był skutecznie pomijany przez chińskiego giganta.

Kontynuacja Huawei P Smart

Huawei zastosowało dziwną politykę w przypadku tego telefonu. Pojawiał się on na różnych rynkach, zaczynając od chińskiego, poprzez USA, zahaczając nawet o niektóre rynki europejskie, jednakże dopiero teraz trafi do oferty polskich sklepów. Dzięki temu już w tym momencie możemy znaleźć na internecie wiele testów tego urządzenia i oficjalną specyfikację, a nawet możemy oszacować prawdopodobną cenę na podstawie jego ceny w innych państwach. Jest to kontynuacja modelu Huawei P Smart, który był przeznaczony na niższą półkę cenową i przyjął się w Polsce całkiem dobrze. Natomiast jego „starszy brat” to średniak o bardzo wysokiej wydajności.

Specyfikacja Huawei P Smart Plus

Ten smartfon wyposażony będzie w bardzo wydajny procesor HiSilicon Kirin 710 (4 x rdzenie 2.2 Ghz + 4 x rdzenie 1.7 Ghz). Wydajność będzie wspierać 4 GB pamięci operacyjnej. Huawei P Smart Plus będzie dostępny w dwóch wariantach, zależnych od rozmiaru pamięci wewnętrznej – 64 GB, oraz 128 GB. Telefon posiada 6.3 calowy ekran IPS z notchem o rozdzielczości 2340 x 1080. Jeśli zaś chodzi o jakość zdjęć, odpowiada za nią układ dwóch aparatów z tyłu urządzenia 16 megapikseli o świetle f/2.2, oraz pomocniczy 2 Mpix, natomiast z przodu znajdziemy jednostkę 24 megapikseli o świetle f/2.0, wspierany przez 2 megapikseli, który poprawia głębię ostrości. Urządzenie korzysta z systemu Android 8.1 z nakładką producenta. Bateria ma pojemność 3 340 mAh. Są to bardzo dobre podzespoły jak na średnią półkę cenową i smartfon może bez problemu rywalizować z konkurencyjnymi modelami.

Cena urządzenia, oraz dokładna data premiery

Porównując cenę do rynków zagranicznych, w Polsce Huawei P Smart Plus powinien kosztować około 1 300 – 1 400 złotych. Ciężko jest jednak powiedzieć kiedy dokładnie pojawi się on w ofercie polskich dystrybutorów, w tym momencie prawdopodobnie ustalają oni ostatnie „szlify” i premiera odbędzie się po cichu „na dniach”. Należy więc na bieżąco sprawdzać serwisy zajmujące się sprzedażą tego typu urządzeń.

Źródło: Huawei