Google na swój sposób droczyło się z mediami technologicznymi. Z jednej strony na temat najnowszego Pixela pojawiały się tony informacji, później gigant z Mountain View zdecydował się na dosyć enigmatyczne zaproszenie, by na dzień przed premierą zamieścić informację „So you think you know” sugerując, że tak naprawdę wiemy bardzo mało.

Jak jednak jest w rzeczywistości – ile prawdy było w przeciekach?

Google zagrało w bardzo ciekawą grę marketingową – o Pixelu mówiło się dużo, firma do ostatniej chwili nakręcała otoczkę tajemniczości – pytanie jednak czy słusznie. Jak wiele „niesamowitości” tak naprawdę kryje się za tym telefonem? No niestety nie mamy tu do czynienia z „rewolucją”, a raczej dosyć standardowym telefonem z kilkoma ciekawymi funkcjami. Co do specyfikacji – nie różni się ona specjalnie od tej z przecieków, chociaż zaskoczeniem może być wariant z zaledwie 4 GB pamięci RAM.

Nowości w Pixelach

Jeśli chodzi zaś o wprowadzone innowacje – najbardziej rzuca się w oczy nowy system operacyjny Android 9 Pie, działający oczywiście bez żadnej nakładki. Google zdecydowało się na zaimplementowanie bezprzewodowego ładowania do swoich telefonów. Oczywiście jak każdy producent, gigant z Mountain View chwali się niesamowitymi technologiami, które znalazły się w aparatach zamontowanych w telefonie. Niestety wygląda na to, że nowe Pixele raczej nie wniosą powiewu świeżości na rynek smartfonów.

Specyfikacja najnowszych modeli od Google!

Obydwa modele wyposażone są w procesor Qualcomm Snapdragon 845, wspierany przez układ graficzny Adreno 630 i 4 GB pamięci operacyjnej. Urządzenia dostępne są w dwóch wariantach pamięci wewnętrznej – 64 GB i 128 GB. Tylny aparat to pojedyncza jednostka 12 Mpix ze światłem f/1.8, natomiast do selfie służyć będzie układ 8 megapikseli ze światłem f/1.8 + 8 megapikseli szerokokątny ze światłem f/2,2. Pixele posiadają certyfikat IP68, a więc są wodoodporne. Pixel 3 posiada ekran OLED 5.5 cala z rozdzielczością 2 160 x 1 080 i baterię o pojemności 2 915 mAh, natomiast Pixel 3 XL charakteryzuje się ekranem AMOLED 6.3 cala o rozdzielczości 2880 x 1440, wspierany przez baterię 3 430 mAh.

Google Pixel 3 i Pixel 3 XL – prezentacja w „realu”

Cena i dostępność Pixela 3 i Pixela 3 XL

Pixel 3 i Pixel 3 XL pojawią się w polskich sklepach „na dniach”. Szacowane ceny to – 3 700 złotych za Pixel 3 z 64 GB (na rynku globalnym 849 euro), 4 100 złotych za Pixel 3 z 128 GB, oraz Pixel 3 XL z 64 GB (na rynku globalnym 949 euro), najdroższy wariant Pixel 3 XL z 128 GB pamięci wewnętrznej kosztować będzie około 4 500 złotych (1 049 euro).

Źródło: CNET