Premiera Mate 20 Pro i Mate 20 już za nami, a teraz przyszedł czas na kolejne zapowiedzi. Wkrótce na rynku zadebiutuje Huawei Mate 20 RS – ekskluzywny wariant Mate 20 Pro. Ekskluzywny znaczy drogi – i to szalenie drogi.

Współpraca Huawei i Porsche – nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz

Już od jakiegoś czasu pojawiały się modele telefonów, które łączyły niemieckiego giganta w sektorze samochodów i chińską markę, która pokonała nawet Apple. Efektem tej współpracy są zaawansowane telefony, które charakteryzują się niesamowitym designem. Produkty Porche Design „RS” to smartfony z absolutnie najdroższej półki, albo raczej absurdalnie drogie. Prawdopodobnie współpraca ta będzie jeszcze trochę trwać – chociaż zadecydują o tym wyniki sprzedażowe najnowszego „RS”.porsche

Cena, specyfikacja i kilka ciekawostek

Huawei Mate 20 RS to troszkę bardziej podrasowany Mate 20 Pro. Znajdziemy tu takie same procesory – HiSilicon Kirin 980, identyczne ekrany – 6.39 cala AMOLED z rozdzielczością 1440 x 3120 pixela i układ aparatów (40 megapikseli, 20 Mmegapikseli, 8 Mmegapikseli). Większość dodatkowych funkcji niczym się nie różni – hybrydowy dual SIM, odporność IP68, najnowsze standardy komunikacyjne, bateria 4 200 mAh. Natomiast w odróżnieniu od normalnego Mate 20 Pro, znajdziemy tu aż 8 GB pamięci RAM i dwa warianty pamięci wewnętrznej – 256 GB i 512 GB. Telefon korzysta oczywiście z Androida 9.0 Pie. „Drobną różnicę” można zauważyć też w cenie – podstawowy wariant Huawei Mate 20 „RS” kosztuje 1 695 $, a ten 512 GB może kosztować nawet 1 950 $.

Design, czyli co tak naprawdę ma do zaoferowania Huawei Mate 20 RS?

No niestety jak widać telefon w porównaniu do wersji standardowej nie oferuje nam innowacyjnej, lepszej specyfikacji. Za to jego design jest absolutnie niesamowity. Huawei Mate 20 RS jest obity czarną skórą. Przez plecy smartfona przechodzi długi szklany pas, który „spaja” aparat z resztą obudowy. Wygląda to bardzo oryginalnie i ciekawie.

Dostępność Huawei Mate 20 RS i jego opłacalność

Oczywiście nie ma sensu kupować tego telefonu. W cenie modelu 512 GB możemy kupić dwa standardowe Huawei Mate 20 Pro. Ten model przeznaczony jest dla użytkowników, którzy oczekują czegoś specjalnego – biznesmenów, artystów, influencerów. Nie wiadomo jeszcze dokładnie kiedy smartfon pojawi się na rynku, ale na pewno do końca listopada.

Źródło: TheVerge