Chińscy producenci smartfonów nie zniechęcają się odwołaniem targów MWC. Huawei i Honor nie chcą z tego powodu opóźnić premiery swoich nowych urządzeń. Dlatego też zorganizują w tym celu telekonferencje, na których pokażą tegoroczne nowości.

Jeszcze nie tak dawno targi MWC były miejscem, gdzie każdy liczący się gracz rynku mobilnego prezentował swoje nowe urządzenia. Pierwszym producentem, który wyłamał się z tej tradycji, był Samsung. Koreańczycy chcieli w jakiś sposób wybić się z szumu medialnego związanego z dużą ilością premier, które odbywały się w tym samym czasie. Dlatego nowe flagowce z serii Galaxy S od kilku lat są pokazywane tuż przed targami MWC w Barcelonie. Podobnie zrobiło Xiaomi, które przyspieszyło premierę Mi 10 i Mi 10 Pro. Jednak odbyła się ona tylko w Chinach. Z nowymi smartfonami Huawei i Honor będzie inaczej.

Huawei i Honor zaplanowali premiery nowych urządzeń na 24 lutego

Pomimo tego, że targi MWC się nie odbędą, to Huawei pokaże swoje nowe smartfony w Barcelonie. CEO Richard Yu zaprezentuje je podczas wirtualnej konferencji prasowej, która została zaplanowana na poniedziałek 24 lutego. Co ciekawe odbędzie się ona w Italian Pavilion w Barcelonie, gdzie uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać z interaktywnych demonstracji.

Tego samego dnia odbędzie się telekonferencja Honora, sub-marki Huawei. Już dzisiaj wiemy, że wydarzenie to będzie streamowane na wszystkich największych platformach, tj. YouTube, Twitterze i Facebooku. Tutaj również mamy do czynienia z fizycznym wydarzeniem, na którym zaproszeni dziennikarze będą mogli zapoznać się nowymi urządzeniami. Odbędzie się ono w Hotelu W Barcelona.

Źródło: PhoneArena

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.