Znamy już datę premiery flagowca od LG – V40 ThinQ! Samsung i Apple pokazali już swoje najnowsze telefony – Galaxy Note 9 i trzy nowe iPhone. Teraz czas na ruch ze strony kolejnego wielkiego producenta z Korei Południowej.

Model LG V40 ThinQ zostanie zaprezentowany już 4 października

Nie jest to przeciek, LG oficjalnie zapowiedziało wydarzenie, które ma się odbyć 4 października o 10 rano w Seulu (czyli o 3ciej nad ranem w Polsce). Kilka godzin wcześniej w Nowym Yorku zorganizowana zostanie konferencja prasowa, na której poznamy już wszystkie szczegóły co do nowego urządzenia. Producent potwierdzi jego specyfikacja techniczną, ceny i dostępność na rynkach. Smartfon niemal na pewno zawita również do Polski.

Oficjalna zapowiedź eventu, na którym ma zostać zaprezentowany LG V40 ThinQ

LG V40 ThinQ – powiew świeżości w świecie smartfonów

Znakiem rozpoznawalnym nowego telefonu koreańskiego producenta będzie pięć aparatów – trzy z tyłu, dwa z przodu. Główne kamery mają rozdzielczość odpowiednio 16 megapikseli, 13 megapikseli i 8 megapikseli (wyposażony w potrójny zoom optyczny). Dokładnych informacji co do specyfikacji przednich kamer do selfie jeszcze nie ma. Telefon będzie oczywiście nagrywać klipy w 4K (30 fps) i Full HD (60 fps). Odpowiedź na pytanie, czy ilość aparatów przełoży się na jakość zdjęć i filmów przyniesie nam czas, ale jest szansa, że układ aparatów w LG V40 ThinQ wygra z konkurencją.

LG V40 ThinQ – prawdopodobna specyfikacja, według ostatnich przecieków

LG V40 ThinQ jest odpowiedzią na flagowe modele konkurencji. Nic więc dziwnego, że posiada on high-endową specyfikację. Na pokładzie znajdziemy procesor Qualcomm Snapdragon 845, wspierany przez układ graficzny Adreno 630, ogromny ekran P-OLED 6.5 cala. Smartfon będzie dostępny w dwóch wariantach – jeden z 6 GB pamięci operacyjnej i 128 GB pamięci wewnętrznej, drugi 8 GB pamięci operacyjnej i 256 GB pamięci wewnętrznej. Pamięć wewnętrzną będzie można rozszerzyć za pomocą karty microSD do 512 GB. Telefon wyposażony będzie w najnowsze standardy komunikacyjne, technologię always-on-display i Androida Oreo 8.1 z nakładką producenta LG UX 7.0. Przypominamy – dokładne ceny i pełną specyfikację poznamy już 4 października!

Źródło:neowin