Większość fanów firmy z Redmond już od jakiegoś czasu testuje Windows 10 na swoich stacjach. Takich użytkowników jest około 4 miliony na tę chwilę. W Bizsparku dostępne są Enterprise Technical Preview, Technical Preview i Pro Insider Preview. Znaleźć można także wersję PL.

Skąd w ogóle nazwa Windows 10? No przecież odpowiedź jest prosta i każdy kto zaczynał swoją przygodę z MS w czasach, kiedy pierwsze Windowsy wchodziuły na rynek powinien być tego świadomy. Jest to zabieg czysto marketingowy, a chodzi dokładnie o wyszukiwanie w sieci. Fraza ‘Windows 9’ kojarzona byłaby przez przeglądarki z Windows 9.x, co mogłoby wprowadzić użytkowników w błąd. Z drugiej strony, z punktu widzenia specjalistów do public relation taki skok w nazwie może sugerować użytkownikom, że Microsoft rusza o duży krok do przodu i ten system, który wypuszczą ma być o wiele lepszy od poprzedników i nie powtarzać zamierzchłych błędów. Prawda jest taka, że Microsoft lubi wydania sinusoialne, raz dobra wersja, raz fatalna. Zobaczymy, co nas czeka teraz.

Kiedy dostaniemy do naszych ciekawych rączek wersje finalną? A prawda jest taka, że za niedługo, bo 29 lipca tego roku. System zostanie także bezpłatnie udostępniony dla userów 7 i 8.1 jako darmowa aktualizacja. Wersja Windows 10 na inne urządzenia niż PC także ma być dostępna w tym roku, ale późniejszym, bliżej jeszcze nie określonym terminie.