Wielkie chińskie serwery już czekają na wszystkich wyjadaczy i ludzi, którzy potrafią szukać szybkich i wielkich okazji. Tak oto na dzień 11.11, znany jako Światowy Festiwal Zakupów na serwisach AliExpress, BangGood czy Alibaba. I jakby nie patrzeć, zapewne też i w tym roku magazyny poczt znowu będą zapełnione po brzegi, a Allegro’we Janusze Biznesu znów będą dodawać nowe produkty, za które zapłacimy więcej, a i tak będziemy czekać 30 dni lub dłużej.

Czasy plastikowych zabawek z Chin, które dawały plastikiem, już dawno się skończyły. Dziś rynek chiński przepełniony jest różnego rodzaju przedmiotami, od zwykłych codziennego użytku, aż do porządnej jakościowo elektroniki. Dobrym przykładem tak naprawdę jest Xiaomi czy Meizu, które rywalizuje z wielkimi globalnymi firmami. Tak naprawdę, daje to do myślenia wszystkim, że Chiny technologicznie rozrastają się i niedługo mogą stać się wielką potęgą, gdzie już pojawiają się patenty, które prześcignęły nawet Apple pod względem wprowadzania innowacji.

Wielkie promocje na wyciągnięcie ręki

Najpopularniejszym serwisem, gdzie możemy znaleźć wielkie okazje jest AliExpress. Najlepiej porównać ten serwis do naszego polskiego Allegro, gdyż znajdziemy tu wielu sprzedawców posiadających mniejsze czy większe ilości przedmiotów, niektórzy oficjalni, inni prywatni. Tworzy to naprawdę świetny rynek, szczególnie gdy państwo do przesyłek wychodzących na świat potrafi dopłacić, dzięki czemu nawet do 90% przedmiotów nie musimy dopłacać kosztów wysyłki. 11.11 oferuje nam też wiele promocji, jak i mega niskie zniżki, które sięgają ąz do 50%, chodź nie dajmy się zmylić, nie jeden raz trafimy na promocję, która w sposób nam bardzo dobrze znany, na styl europejski już przed samym festiwalem stopniowo się zwiększała. Ale to nie oznacza, że nie kupimy wielu przedmiotów na pewno taniej!

Z aplikacją przez cały świat

Pod względem wykorzystania całego wydarzenia, jak i zachęcania klientów do codziennego sprawdzania coraz to nowych promocji, mistrzem w tej dziedzinie zostało właśnie AliExpress, które promując swoją mobilną aplikację, za korzystanie jej, rozdaje codzienne nagrody w postaci monet, które możemy potem wydać kupując przedmiot za jednego centa, plus odpowiednią ilość monet. Tak samo tyczy się to kuponów do sklepów, które mogą nam obniżyć koszty produktów, jeśli kwota osiągnie określoną stawkę, lub Kupony AliExpress, które możemy przypisać do dowolnych zakupów. Tak mamy na co dzień, lecz w tym roku, dzięki uprzejmości i rozrostowi samego serwisu, w nasze ręce dostaliśmy cały nowy event, dzięki któremu ilość monet i kuponów na naszym koncie diametralnie wzrośnie, a co bardziej renomowane sklepy trafią na stronę główną wraz z licznymi grami czekającymi na użytkownika.

maxresdefault

Pozostało nam już tylko czekać na paczki

Jak co roku, po tego typu wielkich wyprzedażach, znowu trzeba będzie rozłożyć się wygodnie w fotelu, zaparzyć herbaty czy nalać sobie grzańca i grzecznie czekać. Jak to bywa, magazyny w kraju, gdzie ryż jest tak samo popularny, jak w Polsce ziemniaki, będą pękać w szwach, mimo ich naprawdę wielkich rozmiarów. I choć oni uporają się z zamówieniami dość szybko i w ciągu tygodnia uda im się wypchać wszystkie paczki za granicę, główny problem jaki męczy na pewno mnie, ale myślę, że każdego polaka z osobna tak samo, jest nasz piękny magazyn WER i urząd celny, które potrafią trzymać paczkę nawet i 3 miesiące. Jest jednak ten legendarny odsetek paczek, którym da się przebić przez to wszystko i trafić do naszych rąk w przeciągu tygodnia.

Tak samo będąc na Allegro, często trafimy na produkty ze zdjęciami, na których widnieją piękne panie pochodzenia azjatyckiego, a czas oczekiwania na paczkę za granicy wynosi 30 dni. Wtedy nic innego nie przychodzi na myśl, niż odpalenie naszego kochanego Google Grafika i wyszukiwania obrazem, dzięki czemu znajdziemy te same produkty u naszych kolegów z Chin w dużo niższej cenie – oraz tym, że paczka trafi bez pośredników, a my w razie opóźnienia będziemy chronieni usługą AliExpress Customer Protection, która w  razie spóźnionej przesyłki czy wadliwego przedmiotu jest w stanie zagwarantować nam 100% zwrotu kwoty. Niemniej jednak, warto robić przemyślane zakupy, dobrze dobrane i patrzeć, ile dany sprzedawca ma wystawionych opinii oraz czy dany produkt zgadza się  ze zdjęciami wrzuconymi przez kupujących.

[vlikebox]

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.