Kolejny pozew w świecie technologii i znów przed sądem stanie Apple. Firmie zarzuca się, że wiedziała o wadliwych panelach OLED stosownych przy produkcji zegarka Apple Watch. Wyświetlacze były na tyle niewytrzymałe, że mogły same pękać już po kilku dniach od zakupu urządzeń przez klientów.

Problem ma dotyczyć wszystkich egzemplarzy

Apple Watche sprzedawane od początku produkcji miały posiadać niesprawne ekrany w 99%. Oznacza to, że praktycznie wszyscy klienci, którzy kupili zegarki otrzymali wyświetlacze podatne na uszkodzenia. Urządzenia posiadają wadę powodującą, że ekrany pękały i rozbijają się bez winy użytkowników. Masowe oddawanie na gwarancję nic nie daje, ponieważ firma odmawia wymiany lub naprawy w ramach gwarancji wszystkich generacji Apple Watch, pomimo raportowania przez użytkowników o problemie pojawiającym się często nawet po kilku dniach od zakupu.

Apple wiedziało?

Z pozwu, który wpłynął kilka dni temu do jednego z amerykańskich sądów wynika jasno, że producent z Cupertino wiedział o tym niemałym problemie już w momencie wprowadzenia Apple Watchy na rynek. Stosowane panele OLED miały posiadać wadę już od momentu opuszczenia fabryki. Jeżeli okaże się, że jest to prawda, to Apple będzie musiało przygotować niemała wypłatę odszkodowania. W pozwie kwota ustalona została na 5 milionów dolarów amerykańskich, jednak może ona jeszcze ulec zmianie.

„Apple wiedziało, że zegarki były wadliwe w momencie, gdy zaczęto je sprzedawać. Co więcej, konsumenci skarżyli się producentowi na defekt niemal natychmiast po tym, jak wypuścił serię 0, 1, 2 i 3 zegarki Apple ” – możemy przeczytać w pozwie.

Producent zaprzecza

Oczywiście przedstawiciele firmy z Cupertino twierdzą, że nic nie wiedzieli o problemach z wyświetlaczami. Gdyby było inaczej, to Apple zdecydowałoby się na bezpłatną naprawdę wszystkich wadliwych egzemplarzy. Tak było w przypadku niesprawnych baterii w niektórych modelach iPhone’ów, które potrafiły po kilku miesiącach użytkowania niespodziewanie pęcznieć i sukcesywnie uszkadzać urządzenia. Czy rzeczywiście producent jest bez winy? To niestety będzie musiał rozstrzygnąć sędzia.

Źródło: Softpedia