Już nie mogę doczekać się wprowadzenia tej funkcjonalności w Polsce. To, czego najbardziej nie lubię w jeździe samochodem po mieście, to szukanie wolnego miejsca parkingowego. Czasami nie pomagają nawet czujniki parkowania, czy też kamera cofania. Po prostu nie ma gdzie zaparkować, a inni kierowcy ryzykują zostawianie swoich pojazdów w miejscach niedozwolonych. Na szczęście Google Maps będzie w stanie określić trudność w znalezieniu miejsca parkingowego oraz pomóc nam tym samym zaplanować podróż.

Google cały czas zbiera w sposób anonimowy informacje o naszym położeniu. Dzięki temu dowiadujemy się, kiedy najlepiej pójść na siłownię, bo jest tam mało ludzi. Tak samo sprawdzimy, kiedy jest najmniejszy tłok w pobliskim centrum handlowym oraz którędy do niego dojechać, żeby nie stać w korkach. Tak samo Google będzie określać zajętość parkingów. Co prawda Google Maps nie wyświetli dokładną ilość wolnych miejsc parkingowych, ale podpowie Ci czy warto w ogóle udać się na dany parking. Może okazać się, że 100 metrów dalej jest dużo łatwiej o wolne miejsce.

google maps parking

Parkingi są nową opcją Google Maps dostępną w wersji 9.44 beta.

Jak na razie mogą z niej korzystać tylko wybrani użytkownicy. Zasada działania jest dość intuicyjna. Aplikacja określa szansę na znalezienie wolnego miejsca na danym parkingu i informuje nas o tym za pomocą jednego z trzech komunikatów. Kiedy Google Maps uzna, że nie mamy praktycznie żadnej szansy na znalezienie miejsca na danym parkingu, to pokoloruje go na czerwono i wyświetli odpowiedni komunikat (Limited). W przypadku średniej (Medium) lub łatwej (Easy) dostępności wolnych miejsc, dany parking zostanie oznaczony na niebiesko.

google maps parking tagi

Aktualnie nie wiadomo kiedy Google udostępni nową funkcjonalność. Zagadką jest również to, czy po zakończonych testach nowa opcja będzie dostępna we wszystkich krajach. Dość długo musieliśmy czekać na udostępnienie trybu nawigacji samochodowej przez Google w Polsce. Na szczęście opcja dotycząca parkingów bazuje na danych telemetrycznych, a ich w naszym kraju Google ma zebranych dość sporo.

Źródło: AndroidPolice

[vlikebox]

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.