Zdziwiło mnie bardzo, że EpicStore udostępnił za darmo RollerCoaster Tycoon 3: Complete Edition. Mam ogromny sentyment do serii gier, w których zarządzało się wesołym miasteczkiem. Grałem w prawie każdą część, chociaż muszę przyznać, że to właśnie na pierwszą odsłoną spędziłem największą ilość godzin. Mimo że w grze można było się zabić o piksele i teraz boję się jej uruchamiać, aby nie zniszczyć sobie wspomnieć, to rozrywka była naprawdę przednia.

Ile czasu spędziłem nad tworzeniem idealnej wodnej kolejki górskiej? A ile, aby dopracować ścieżki na wzniesieniach i ustawić toalety i śmietniki? Gra posiadała też elementy sadystyczne. Kiedy zadowolenie w parku spadało, wystarczyło podtopić tych (teraz powiedzielibyśmy) hejterów i od razu słupki leciały do góry. To było wspaniałe czasy. Oczywiście kolejne części były coraz ładniejsze. W trzecią odsłonę nie udało mi się do tej pory zagrać. Wyszła w momencie, kiedy szkoda mi było wydawać na nią pieniądze. Tak się okazało, że w końcu mam okazję to zrobić. Wszystko dzięki EpicGames.

RollerCoaster Tycoon 3 to ostatni z tytułów o zarządzaniu wesołym miasteczkiem.

RollerCoaster Tycoon 3: Complete Edition jest przygotowaną przez studio Frontier Developments nieco odświeżoną wersją trzeciej odsłony popularnego cyklu strategii ekonomicznych. Jest to pakiet z rozszerzeniami. W skład zestawu wchodzi zarówno podstawowa wersja tytułu, jak i dwa duże dodatki do niego — Soaked! oraz Wild! Gierka zadebiutowała w 2004 roku, więc biorąc pod uwagę dzisiejsze gry, nie spodziewajmy się po niej dużo. W czasie, kiedy debiutowała, zbierała naprawdę soczyste recenzje i zyskała status kultowej.

RollerCoaster Tycoon 3 to gra strategiczno-ekonomiczna, w której zarządzamy wesołym miasteczkiem.

Musimy najpierw wybudować placówkę, a potem doprowadzić do tego, aby stała się popularna i przynosiła jak największe zyski. Do dyspozycji mamy kolejki górskie, diabelskie młyny, karuzele, baseny, budki z jedzeniem i wiele innych atrakcji. Co więcej, dla ciekawych, gra oferuje kilka scenariuszy z misjami do wykonania oraz tryb zabawy swobodnej (takowy uwielbiam najbardziej). Jest też opcja, której nie miały poprzednie części, czyli opcja wirtualnej przejażdżki skonstruowanymi kolejkami górskimi. 

RollerCoaster 3, EpicGames,

RollerCoaster Tycoon 3 to tytuł, który spodoba się weteranom, ale przyciągnie przed ekrany młodszą publiczność.

Jeżeli nie znacie poprzednich części i nigdy nie graliście w trzecią odsłonę — powinniście spróbować. Zwłaszcza że tytuł jest kompletnie za darmo. Zwłaszcza że twórcy odnowili też nieco produkcję. Dostosowali tytuł do działania na współczesnych komputerach oraz wprowadzając obsługę rozdzielczości 1080p. Dzięki temu można pograć na nowych komputerach w grę, która zdobywała rynek aż 16 lat temu. Jeżeli będziecie mieli problem z rozeznaniem się w tytule, to koledzy z Gry-Online udostępnili poradnik do trzeciej odsłony RollerCoaster.

RollerCoaster 3, EpicGames,

RollerCoaster Tycoon 3: Complete Edition będzie można pobrać za darmo na platformie EpicGames.

Grę pobierzemy do 1 października 2020 roku do godz. 17.00 (czasu polskiego). Nie zostało wam zatem zbyt dużo czasu na zastanowienie się. Ja już pobrałem swój egzemplarz i mam zamiar na jakiś czas oddać się tworzeniu swojego wesołego miasteczka i zarządzaniu nim — jak za starych czasów. Nie widziałem jeszcze trzeciej odsłony, więc to okazja, aby uzupełnić biblioteczkę gier.

BS
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.