Rockstar Games to firma, która wypuściła na rynek kultową serię gier o tytule Grand Treft Auto. Jest to jednak z najbardziej kontrowersyjnych serii na świecie, ale tym tak samo popularna. Według informacji w sieci sprzedano łącznie ponad 220 milionów egzemplarzy gier. Do tej pory w serii pojawiło się 16 tytułów (na różne urządzenia: konsole, PC i smartfony). Fabuła poszczególnych gier z serii nie jest ze sobą bezpośrednio powiązana. Chodzi o to, że gracz wciela się w rolę gangstera i wykonuje zadania od zleceniodawców.

Seria Grand Theft Auto zyskała opinię gier brutalnych, niepoprawnych, dających zły przykład, budzących agresję, ale co za tym idzie bardzo popularnych z tego powodu. Na tę chwilę pierwsze dwie części tej serii wraz z dodatkami London można pobrać ze strony producenta gry. Prawda jest jednak taka, że fani czekają na kolejną odsłonę. Ostatnią grą, jaka pojawiła się na rynku, było Grand Theft Auto V, której premiera na konsole odbyła się w 2013 roku, a na PC w 2015. Nic więc dziwnego, że gracz domagają się nowej gry.

Nie ma tygodnia, aby gracze nie cisnęli Rockstar Games o premierę nowej gry z serii GTA.

Internet aż huczy od różnego rodzaju plotek. Najgorsze jest to, że większość tych informacji to fałszywe fake newsy na podbicia kliknięć. Są to domysły wyssane z palca albo przecieki polegające na konceptach lub informacjach od developerów Rockstar. Nic w tym oficjalnego. Nic więc dziwnego, że gracz czekają na jakąkolwiek firmowy news. Okazało się, że fani serii w końcu się doczekali. Nie ma mowy, aby informacja była fałszywa, ponieważ została wystawiona na oficjalnym koncie firmy.

Rockstar Games, gta 6, gta,

Co ciekawe, to pierwszy raz, kiedy Rockstar Games odpowiada oficjalnie na pytania związane z GTA 6.

Do tej pory, było w tym wiele domysłów i niedopowiedzeń. Niestety, nie mamy dla was potrzepujących doniesień. Powiem szczerze, że jako gracz GTA jestem zasmucony. Informacja wydana przez firmę jest jednoznaczna, ale… tak naprawdę nie wnosi nic nowego. Okazuje się bowiem, że Rockstar nie ma nic do przekazania fanom serii. Co prawda, firma prosi o stałe obserwowanie ich konta, jeżeli chcemy coś więcej wiedzieć — może to oznaczać, że informacje pojawią się w przeciągu jakiegoś czasu. Nie ma jednak żadnych terminów, ani nawet informacji cząstkowych świadczących o tym, że GTA 6 się pojawi na rynku.

Ciekawe jest jednak to, że dopiero teraz Rockstar Games zdecydowało się odpowiedzieć na zaczepki fanów.

Jest wiele wyjaśnień takiej sytuacji, ale chyba szkoda czasu na spekulacje. Firma dała nam jasno do zrozumienia, że jeżeli będą mieli coś do powiedzenia, to zostanie to przekazane przez oficjalne kanały. Interesujące jest też to, że jakiś czas temu firma odświeżyła domeny gtavi.com i gtavicecityonline.com. Nie wiemy, czy to coś oznacza, czy ma coś wspólnego z nowym projektem. Teraz najważniejsze jest obserwowanie kanałów Rockstar. Wygląda na to, że jeżeli czegoś mamy się dowiedzieć, to tylko tam. Może się okazać, że jeżeli przez najbliższe miesiące znów nie będzie informacji, to temat GTA 6 nigdy nie wróci.

Rockstar Games, gta 6, gta,

Jeżeli jednak Rockstar Games planuje pojawienie się szóstej części gry, to w ciągu najbliższych tygodni pojawi się jakiś news.

Możliwe, że odpowiedź na tweeta była tylko zaczepką, abyśmy śledzili oficjalne newsy. Wygląda jak zapowiedź jakiejś większej informacji: albo pojawienia się gry, albo informacji o zaprzestaniu produkcji tytułu. Myślę, że jaka by ta informacja nie była, fajnie, jakby się w końcu pojawiła. Lepiej jest dostać po twarzy, niż żyć w niepewności. W takim razie musimy czekać na jakiekolwiek doniesienia jeszcze trochę czasu.

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.