Studio Niantic Labs na pewno jest zadowolone z sukcesu Pokémon Go. Niestety gra ta cieszyła się największą popularnością zaraz po jej premierze, a później zainteresowanie graczy stopniowo malało. Jednak studio wie, jak ponownie przyciągnąć trenerów Pokémon Go do swojej gry. Są to duże aktualizacje oraz okolicznościowe eventy. Dlatego też niedługo wystartuje comiesięczny event o nazwie Community Day, czyli Dni Społeczności.

Twórcy gier mobilnych od zawsze starają się zwiększać zaangażowanie graczy. Duża liczba instalacji danej gry to za mało. Twórcy zarabiają na graczach, którzy daną grę uruchamiają najlepiej codziennie. Częsta aktywność w Pokémon Go przeradza się na dochód dla studia Niantic Labs w postaci mikropłatności. Wielu trenerów jest skłonnych do zapłacenia za przyspieszenie swoich postępów w grze dzięki dodatkowym Pokéballom oraz inkubatorom. Swego czasu została wprowadzona w Pokémon Go aktualizacja, która nagradzała graczy za codziennie łapanie stworków oraz odwiedzanie PokéStopów. Jednak dodatkowe punkty doświadczenia oraz większa ilość pyłku gwiezdnego to za mało.

Comiesięczny event w Pokémon Go będzie okazją do złapania wyjątkowych stworków.

Event Community Day będzie polegać na okresowym zwiększeniu częstotliwości występowania wybranego Pokémona, który dodatkowo będzie znać określony ruch. W pierwszej odsłonie Dni Społeczności będzie to (a jakby inaczej) Pikachu umiejący surfować (chodzi tutaj o atak Surf). Wydarzenie będzie trwać dość krótko. Pierwszy event Community Day odbędzie się 20 stycznia od godz. 11:00 to 14:00 naszego czasu. W tym czasie nie tylko zobaczycie na mapie więcej Pikachu, ale również zostanie podwojona ilość zdobywanych punktów doświadczenia, a czas trwania Lury zostanie wydłużony do 3 godzin. W kolejnych miesiącach będą do złapania inne Pokémony, ale jeszcze nie wiadomo jakie.

Źródło: Niantic

BS
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.