Wydarzenia Community Day organizowane przez Niantic są już tradycją. Gracze Pokemon Go co miesiąc mają okazję do wspólnego łapania stworków, które niezbyt często występują w grze. Ostatnio był to Eevee. Natomiast 22 września będzie można złapać sporą ilość trawiastych Chikorit. Przy okazji poznaliśmy terminy dwóch kolejnych eventów.

Chikorita jest trawiastym starterem z drugiej generacji. Pierwsza ewolucja do Bayleef wymaga 25 cukierków, a finalna forma (Meganium) to kolejne 100 cuksów. Jednak startery z poszczególnych generacji są dość rzadko występującymi w Pokemon Go stworkami. Dlatego NIantic co jakiś czas przygotowuje event, w którym zwiększa ich występowanie. Dlatego wrześniowy Community Day będzie dobrą okazją do uzupełnienia Pokedexa oraz zdobycia dużej ilość punktów doświadczenia. Niantic poinformowało, że podczas 3 godzinnego okna gra będzie przyznawać trzy razy większą ilość EXP za każdego złapanego Pokemona. Osoby, które jeszcze nie zdobyły 40 poziomu, na pewno docenią ten gest i zaopatrzą się w Lucky Egg’i.

Kolejny Community Day został zaplanowany na 22 września

Gracze Pokemon Go, którzy liczyli na kolejne weekendowe Community Day, będą zawiedzeni. Niantic wraca do jednodniowych eventów, które będą trwać tylko 3 godziny. Dodatkowo tylko w tym oknie czasowym będzie można skorzystać z bonusu w postaci unikatowego ataku. Każdy Bayleef ewoluowany w Meganium podczas 3 godzinnego okna będzie znać unikalny ruch. Na razie nie wiemy co to za atak, Niantic zapowie go później. Najbliższe Community Day, które odbędzie się 22 września, będzie trwało w naszej strefie czasowej od godziny 11:00 do 14:00.

Kolejne wydarzenia tego typu odbędą się w niedzielę 21 października oraz sobotę 10 listopada. Później Niantic poda, jakie będą obowiązywać podczas tych eventów bonusy oraz który Pokemon zostanie wyróżniony, i zwiększone zostanie jego występowanie.

Źródło: Niantic

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.