Jakby nie patrzeć, nie spodziewałem się, że najnowsza konsola Nintendo będzie miała aż taki sukces w sprzedaży. Jako konsola mobilna, ale też i stacjonarna, Nintendo Switch już dawno przewyższył swojego poprzednika.

Nie ma się czemu dziwić, że konsola ta sprzedaje się tak dobrze, jak świeże bułeczki. W końcu jest to konsola pół-przenośna, a na dodatek z wielkimi i znanymi na cały świat tytułami. Wystarczyły tylko zapowiedzi tego modelu oraz zwiastuny gier nadchodzących dla niego, by świat graczy oszalał i jak nigdy dotąd uniósł słupki sprzedażowe. Tak więc, Nintendo Switch otrzymało tytuł najszybciej sprzedającej się konsoli Nintendo w Stanach Zjednoczonych.

Jak wygląda sprzedaż Nintendo Switch na świecie

Jakby nie patrzeć, w Europie, jak i w samych Stanach Zjednoczonych, firma Nintendo jest wszystkim dobrze znana. Dla samej firmy rynek, jaki jest w USA jest bardzo ważny. Dlatego tak często organizują oni różnego rodzaju wydarzenia, dbają o dobrą relację klient-producent oraz urządzają wszelkiego rodzaju promocje. W końcu, w marcu konsola Nintendo Switch, sprzedała się w 906 tysiącach egzemplarzy. Ciekawostką jest także ilość wykupionych kopii gry The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Wynosi ona całe 925 tysiące. Trzymając się jeszcze tematyki gry, warto też wspomnieć, że nowa odsłona The Legend of Zelda: Breath of the Wild dla konsoli Wii U na rynku amerykańskim sprzedaje się w ilości 460 tys. kopii.

Dalsze losy Nintendo Switch

Ostatnimi dniami odbył się kolejny Nintendo Direct, na którym zapowiedziano dalsze nowości ze świata Nintendo. Pojawiło się tam też kilka informacji i zapowiedzi na Nintendo Switch. Samych newsów może nie było specjalnie dużo, ale w końcu dużo więcej dowiedzieliśmy się na temat nowego tytułu ARMS oraz poznaliśmy jego datę premiery zapowiedzianą na 16 czerwca. Sam też nie mogę się doczekać na Mario Kart 8 Deluxe, który ukaże się już 28 kwietnia. Jestem nie od dziś wielkim fanem tego tytułu, także nie mogę tego przegapić. Bo kto nie lubi gry o braciach hydraulikach?

Źródło: Nintendo Everything

BS
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.