Ostatnio pisałam o człowieku, który podobno dostał od Niantic Pokemona Articuno, za to, że zaraportował błąd związany z niepoprawnym transferem stworków.

Okazało się, że Niantic zrobiło rzecz wręcz zadziwiającą. Firma, która jest tak jakby odnogą Nintendo i jest odpowiedzialna za Pokemon Go, ogłosiła, że usunęła z kont swoich użytkowników wszystkie legendarne Pokemon.

Okazuje się, że samo ich pojawienie się w rzeczywistości wynikało z błędu konfiguracyjnego, albo błędów programistów.

Niantic ma w planach specjalne wypuszczenie legendarnych Pokemon. Mówi się o tym, że pojawią się ona w trakcie jakichś specjalnych wydarzeń, jak choćby konwenty. Nie dziwota, że postanowili usunąć je z kont użytkowników. Sami userzy mogą być jednak tym fantem niepocieszeni. Jest też możliwość, że legendarne stworki pojawią się po którejś aktualizacji. Byłoby to ciekawe rozwiązanie, zwłaszcza że aktualizacje wydają być się ciekawe, patrząc po wklejkach w sieci. Choćby nawet wprowadzenie breedingu Pokemon budzi ciekawość, nie wspomnę już o II Generacji. Co więcej, Niantic wydało w tej sprawie oficjalne oświadczenie, którego treść możecie sami przeczytać.

"Zauważyliśmy, że kilka legendarnych Pokemonów pojawiło się tam,
 gdzie nie powinny się pojawić. W celu dbania o integralność gry
 i poszanowanie zasad fair play, postanowiliśmy usunąć wszystkie
 legendarne pokemony z kont Trenerów"
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.