Dwa tygodnie temu pojawiły się w sieci pierwsze plotki dotyczące premiery gry Fortnite Battle Royale na Androida. Pierwsze informacje mówiły, że Galaxy Note 9 ma dostać 30 dniową wyłączność na Fortnite. Jednak nic z tego. Dzisiaj podczas prezentacji nowego smartfona Samsunga ujawniono, że posiadacze koreańskich smartfonów dostaną jedynie kilkudniowy wcześniejszy dostęp do wersji beta.

Jednak część plotek zostało dzisiaj potwierdzonych. Fortnite Battle Royale trafi na Androida, ale w inny sposób niż reszta gier. Epic Games nie ma zamiaru dzielić się zyskami z mikropłatności z Googlem, który inkasuje aż 30% pieniędzy wydanych w grach ze sklepu Play. Dlatego Fortnite, na które posiadacze iPhone’ów przeznaczają 2 mln dolarów dziennie, będzie trzeba pobrać z oficjalnej strony producenta gry i zainstalować jako aplikację pochodzącą z nieznanych źródeł. Jest to małe utrudnienie, jednak mobilni gracze nie powinni mieć większych problemów z samodzielną instalacją Fortnite. Z sytuacji tej mogą skorzystać cyberprzestępcy, którzy będą umieszczać w sieci zainfekowane instalatory. Jednak minimalne środki ostrożności (tj. pobieranie pliku apk tylko i wyłącznie z oficjalnej strony gry) powinny w zupełności wystarczyć, żeby uchronić się przed zawirusowaniem smartfona.

Już niedługo ruszą testy beta Fortnite na Androida

Na początek gra trafi do posiadaczy smartfonów Samsunga, którzy już teraz mogą się zarejestrować i pobrać wersję beta gry. Na razie jest ona przeznaczona dla posiadaczy flagowców: Galaxy S7 / S7 Edge, S8 / S8+, S9 / S9+, Note 8, Note 9, Tab S3, Tab S4. Natomiast za kilka dni do testów beta zostaną dopuszczeni posiadacze flagowców innych producentów:

  • Google: Pixel/Pixel XL, Pixel 2/Pixel 2 XL;
  • Asus: ROG Phone, Zenfone 4 Pro, 5Z, V;
  • Essential: PH-1;
  • Huawei: Honor 10, Honor Play, Mate 10/Pro, Mate RS, Nova 3, P20/Pro, V10;
  • LG: G5, G6, G7 ThinQ, V20, V30/V30+;
  • Nokia: 8;
  • OnePlus: 5/5T, 6;
  • Razer: Phone;
  • Xiaomi: Blackshark, Mi 5/5S/5S Plus, 6/6 Plus, Mi 8/8 Explorer/8SE, Mi Mix, Mi Mix 2, Mi Mix 2S, Mi Note 2;
  • ZTE: Axon 7/7s, Axon M, Nubia/Z17/Z17s, Nubia Z11.

Osoby, które mają urządzenia nieznajdujące się na powyższej liście będą musiały poczekać dłużej. Niestety nie wiadomo, ile czasu zajmą testy beta. Warto zwrócić tutaj uwagę na fakt, że Epic Games układając listę wspieranych przez Fortnite smartfonów, nie kierowało się parametrami technicznymi. Współczesne “średniaki” lepszej klasy są wydajniejsze niż kilkuletni flagowiec (np. Galaxy S7). Jednak producenci gier musieli w jakiś sposób ograniczyć liczbę graczy uczestniczących w testach beta.

Jako ciekawostkę warto wspomnieć o wyróżnieniu posiadaczy Samsungów przez Epic Games. Otrzymają oni za darmo unikatową skórkę postaci o nazwie… Galaxy.

Galaxy Fortnite

Źródło: Epic Games

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.