Diablo III jest już wiekową grą, ale dalej posiada swoich wiernych fanów. Dla tych graczy, którym nie znudziło się jeszcze odkrywanie tajemnic Sanktuarium, Blizzard przygotował kolejne niespodzianki. Nefalemowie, którzy lubią rozpoczynać grę na świeżo, mogą już spróbować swoich sił w sezonie 14, który jest pierwszym sezonem tematycznym. Został on określony Sezonem Chciwości.

Blizzard wraz z 14 sezonem w Diablo III rozpoczął mały eksperyment, który ma na celu urozmaicenie rozgrywki. Sezon Chciwości charakteryzuje się tym, że podczas jego trwania zostanie podwojona liczba pojawiających się Goblinów skarbników. W praktyce oznacza to, że każdemu napotkanemu Goblinowi będzie towarzyszyć jego klon. Dzięki temu gracze będą mogli zdobyć podwójną ilość łupów. Przy czym zmiana ta nie ma żadnego wpływu na częstotliwość pojawiania się poszczególnych goblinów. Modyfikacja ta nie ma również wpływu na liczbę goblinów przyzywanych przez Kapliczkę Bandytów, pojawiających się w „Szczelinach” goblinów i w Krainie Chciwości. Natomiast podwojone portale do Kaprysowa stworzone przez Tęczowe gobliny będą prowadzić do tego samego Kaprysowa.

Diablo III sezon 14 nagrody

Sezon 14 wprowadza również nowe unikalne zestawy

Każdy sezon Diablo III wprowadza do gry nowe zestawy zbroji, które można zdobyć otwierając zdobyte Dary Haedriga. Przy czym, żeby skolekcjonować cały zestaw, wszystkie Dary Haedriga muszą zostać otwarte tą samą postacią. Sezon 14 pozwala na zdobycie jednego z poniższych zestawów:

  • Barbarzyńca – Dziedzictwo Raekor,
  • Krzyżowiec – Pancerz Akkhana,
  • Łowczyni demonów – Wcielenie Marudera,
  • Mnich – Zasięg Iny,
  • Nekromanta – Całun Mistrza Plagi,
  • Szaman – Nawiedzenie Zunimassy,
  • Czarownica – Opus Magnum Delsere.

Diablo III sezon 14

Sezon 14 rozpoczął się w piątek, 15 czerwca o godzinie 17:00 czasu polskiego. Natomiast zakończy się 3 miesiące później, czyli w niedzielę, 16 września o godzinie 17:00 czasu polskiego. Przy czym musicie pamiętać, że jest to jedynie przybliżona data zakończenia trwającego właśnie Sezonu Chciwości. Studio Blizzard zastrzega sobie prawo do zmiany tego terminu, ale jednocześnie zapewnia, że z odpowiednim wyprzedzeniem poinformuje społeczność Diablo III o planowanych zmianach.

Źródło: Blizzard

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.