Z uwagi na pandemię, która i w tym roku nie odpuszcza, BlizzCon 2021 będzie transmitowany w sieci. Jest to coroczna konferencja firmy Blizzard, która poświęcona jest nowościom, jakie firma ma zamiar wypuścić na rynek. Jeżeli nie jest wam znana ta nazwa, to podpowiem, że firma Blizzard odpowiada za takie tytuły jak Diablo, Overwatch czy World of Warcraft. W tym roku firma zaplanowała naprawdę sporo ciekawostek na swoją konferencję. Będzie ona o tyle interesująca, że coraz bardziej zbliża się premiera długo oczekiwanego tytułu, czyli czwartej części imperium Sanktuarium. Oczywiście, fani sagi zapewne nie mogą się już doczekać kolejnych zwiastunów, a może i nawet daty premiery. Oczywiście, nie tylko Diablo będzie gwiazdą tegorocznej konferencji.

Już w tamtym roku firma Blizzard poinformowała o tym, że konferencja BlizzCon będzie w 2021 roku za darmo. Oczywiście, transmisja odbędzie się w sieci, ale dla fanów marki to i tak będzie ogromne przeżycie. J. Allen Brack, obecny prezes Blizzarda zapowiedział, że wydarzenie dostępne będzie online i każdy będzie mógł je obejrzeć. BlizzCon w takiej formie będzie wydarzeniem, które zgromadzi gigantyczne grono odbiorców. Okazało się, że firma właśnie zaprezentowała zwiastun swojej konferencji. Potwierdzono także plan corocznej imprezy.

BlizzCon 2021 rozpocznie się 19 lutego 2021 roku.

Już na sam początek, Blizzard obiecał swoim fanom całkiem sporą relację. Według agendy pierwszy dzień konferencji rozpocznie się 19 lutego o godz. 23 (czasu polskiego). Segment otwierający będzie zawierał prezentację najnowszych gier. Przez następne trzy godziny będzie można wybrać jeden z aż sześciu różnych kanałów tematycznych. To naprawdę sporo ciekawostek. Władze Blizzard uważają, że to dzięki temu, fani sami zdecyduj, co ich interesuje i co chcą oglądać. Trochę tak, jakby w każdy wirtualnym pokoju był zupełnie inny panel.

Drugiego dnia na BlizzCon 2021 znów będzie wiele paneli.

Konferencja tego dnia rozpocznie się o  21:00 czasu polskiego. Panele będą dostępne aż do zakończenia konferencji. Blizzard ma w planach prezentować globalną społeczność Blizzarda, w tym zwycięzców konkursów społecznościowych i ich niezwykłe prace. Oczywiście, wielu fanów zastanawia się, jakie ciekawostki dokładnie przygotował Blizzard na swoją konferencję. Wiadomo, że fani konkretnych tytułów czekają na jakieś wklejki, ze swojej działki.

BlizzCon 2021, Diablo 4, Diablo 2 Remake, Diablo Immortal

Fani Diablo mają nadzieję na jakieś potwierdzone informacje odnośnie czwartej części Sanktuarium na BlizzCon 2021.

Ci, którzy śledzą nowością związane z Diablo 4, zapewne pamiętają, że Blizzard już w zeszłym roku potwierdził, że nowe szczegóły dotyczące Diablo 4 otrzymamy właśnie na tej imprezie. Nic więc dziwnego, że adrenalina może sięgać zenitu. Nie tylko fani Diablo będą zadowoleni. Okazuje się bowiem, że firma Blizzard pomyślała, że tegoroczna konferencja może być świetnym momentem na pokazanie nowych materiałów z Overwatch 2.

Nie wiadomo jeszcze czy na BlizzCon 2021 pojawią się jakieś daty premier.

Gracze oczywiście liczą na jaką wzmiankę o Diablo 4 albo chociaż o termin pojawienia się Diablo Immortal. Takich przecieków jednak nie wypuszczono jeszcze. W sieci pojawiają się też plotki, jakoby firma przygotowywała się do zapowiedzi Diablo 2 Remake, ale… nie wiadomo ile z tego prawdy, a ile z wyobraźni fanów. Wiadomo, że pozycja powstaje, ale jeszcze żaden teaser się przecież nie pojawił.

Sam BlizzCon 2021 będzie darmowy, ale można kupić dodatkowe pakiety.

Nie jest to oczywiście obowiązkowe, aby oglądać transmisję z konferencji. Jest to bardziej taki dodatek dla rasowych fanów z gadżetami z gier. Pakietów takich jest aż trzy i są one w różnych cenach:

  • Niezbędny (19,99 EUR): Dołącz do zabawy i zdobądź zwierzaka Księżycowe pisklę Otchłani (Moon-Touched Netherwhelp) w World of Warcraft®; wierzchowca OSV-03 Łotr dla Smugi z bohaterką Smugą w Heroes of the Storm®; graffiti i portret gracza w Overwatch® (dostępne już wkrótce); portrety z okazji 30 rocznicy Blizzarda w StarCraft® (dostępne już wkrótce) oraz zwierzaka i portret w Diablo® III (tylko na PC; dostępne już wkrótce).† Otrzymasz również 10 pakietów kart z rozszerzenia Obłędny Festyn Lunomroku™ w Hearthstone®; 5 skrzynek z łupami w Overwatch oraz kod na 15% rabatu na jedno zamówienie w sklepie Blizzard Gear Store (obowiązują ograniczenia).
  • Heroiczny (39,99 EUR): Ulepsz, a otrzymasz dodatkowo potężnego wierzchowca Śnieżyca (Snowstorm) w World of Warcraft; legendarną skórkę Raynhardt w Overwatch (dostępna już wkrótce); losową kartę legendarną z Obłędnego Festynu Lunomroku w Hearthstone oraz ozdobne skrzydła w Diablo III (tylko na PC; dostępne już wkrótce).†
  • Epicki (59,99 EUR): Sięgnij po złoto, a oprócz zawartości Pakietu Heroicznego otrzymasz także 5 złotych pakietów kart z Obłędnego Festynu Lunomroku (każdy zawiera wyłącznie złote karty); 3 złote skrzynki z łupami w Overwatch (w każdej gwarantowany element legendarny), 30 dni czasu gry w World of Warcraft i kompletny zestaw elementów do transmogryfikacji w Diablo III (tylko na PC; dostępne już wkrótce).†

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.