Diablo jest grą wszechczasów i z tym nie maco dyskutować. Dla tych, co nie wiedzą, chociaż obstawiam, że takich graczy jest niewielu, to Diablo jest grą typu hack and slash osadzoną w klimacie mrocznego fantasy.

Co niektóre “zgromadzenia” określają ją jako mocno satanistyczną, ale nie przeszkodziło jej to zgromadzić rzesze fanów na całym świecie. Pierwsza wersja tego hitu firmy Blizzard ukazała się 31 grudnia 1996 roku. Rok później graliśmy już w dodatek nazwany Helfire, a kolejne hity ukazały się w 2000 (Diablo II) i 2012 (Diablo III roku).Fani Diablo tylko czekają na kolejne części swojej ulubionej gry i na pewno ucieszą się, że Blizzard szuka reżysera do swojego nowego projektu. Nie wiadomo czy chodzi o nową część Diablo, czy o dodatek do trzeciej wersji.

Na początku przedsiębiorstwo udostępniało oferty pracy głównie na niższe stanowiska.

Na stronie z ofertami pracy w Blizzard pojawiła się także oferta pracy dla reżysera. Wolne są też stanowiska pracy dla animatora i artysty korporacyjnego. Dla nowego reżysera przewidziane jest odpowiedzialne stanowisko. Jak pisze Blizzard, osoba ta ma poprowadzić serię Diablo w przyszłość. Teorii jest kilka. Większość graczy obstawia, że chodzi o dodatek do Diablo III — ten sprzedał się dobrze. Jest to gra o wiele łatwiejsza od poprzedniczek, ale dalej niesamowicie wciągająca. Taka wersja uradowałaby wielu, mnie również. No bo, po co tworzyć coś zupełnie nowego, jak można dopieścić coś, co jest zrobione dobrze. Zwłaszcza że Blizzard nie raz mówił o dwóch rozszerzeniach do trzeciej wersji Diablo. Możliwe jest także, że zatrudnienie reżysera wiąże się z przygotowaniami do nowej wersji. W niektórych kręgach mówi się o tym, że Diablo III mocno ewoluowało od czasów pojawienia się na rynku, ale według nich Blizzard nie ma już zupełnie pomysłu na rozwój tej wersji. To byłoby bardzo smutne i krzywdzące dla tych, którzy czekają na spełnienie obietnicy o dwóch dodatkach. Trzeba też zauważyć, o czym większość fanów tytułu wie, że ekipa pracująca nad Diablo 3 trochę się w ostatnim czasie przerzedziła. Jeszcze miesiąc temu odszedł Jay Wilson, a następnie Josh Mosqueira. Obaj panowie byli właśnie reżyserami trzeciej części Diablo. Nic. Będę czekać na konkrety tej akcji, ponieważ rozwój Diablo niezwykle mnie interesuje. I myślę, że nie tylko mnie, bo Diablo ma dużą ilość fanów. Co niektórzy użytkownicy rzucili w komentarzach pomysłem, że skoro powstał film oparty na Warcraft, to może zrobiliby też film oparty na Diablo. Może nie jest to tak radosne, jak kolejny dodatek do gry, ale pomysł też mi się podoba. Byłoby to strasznie ciekawe i na pewno wielu fanów by się ucieszyło. Czekamy zatem na szczegóły.

[vlikebox]

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.