Oj, powiem wam, że w tym miesiącu pod względem newsów na temat najlepszych serii gier jest całkiem sporo. Do tej kolekcji trafia również tytuł Assassin’s Creed Origins.

Z okazji tegorocznego Gamescomu, w sieci pojawił się nowy zwiastun nowego tytułu tej wspaniałej serii. Nowy  Assassin’s Creed wprowadzi nas w historię o początkach bractwa asasynów. Sama akcja rozegra się w starożytnym Egipcie, gdzie gracz otrzyma wiele różnorodności, które pozwolą mu przejść grę w jego własnym stylu. Świat w nowym tytule Origins ma zostać wypełniony po brzegi ciekawymi aktywnościami – tak więc, ludzie którzy parzyli nieprzychylnie na duży, ale pusty otwarty świat, w końcu będą zaspokojeni. Tak samo zmianie ulegnie system walki, który wyjdzie ponad tradycję serii dotyczącą parowania ciosów. Od teraz ma być on po prostu lepszy i bardziej intuicyjny dla wszystkich graczy (licząc tych na PC’tach i konsolach).

Co znajdziemy w najnowszym zwiastunie Assassin’s Creed Origins?

Jak już wcześniej napisaliśmy, już w tą sobotę rozpocznie się jeden z największych tegorocznych targów – Gamescom. Z tej okazji, twórcy przygotowali kinówkę ich najnowszego tytułu. Muszę jednak przyznać, twórcy tym razem naprawdę się popisali. W zwiastunie z pewnością nie zabraknie nam scen akcji, choć nie o to tutaj tak naprawdę chodzi. Kinowy zwiastun  pozwala nam na zapoznanie się z tłem fabularnym, jak i konfliktami, które rozegrają się w przedstawionej historii Origins.  Sam trailer jest naprawdę ciekawy i warty obejrzenia.

Premiera gry Assassin’s Creed Origins zapowiedziana jest na 27 października i ma stanowić niemała rewolucję w silniku gry. Tak więc, ponad to, że zmieni się sam system walki, nasz cały świat gry ma być bardziej zróżnicowany. Zmiany w systemie gry mają być na tyle poważne, że nawet zadania poboczne, które na nas czekają, mogą różnić się dla każdego z graczy. Dzięki temu, gracze powinni poczuć, że prowadzą swoją jedną i niepowtarzalną rozgrywkę, która może przynieść nowe wrażenia. Oprócz tego, każda z postaci ma otrzymać swój cykl dnia, dzięki czemu niektóre elementy misji, będzie można było wykonać nocą, po cichu. Sam świat gry z pewnością nie będzie pusty. Po drodze z spotkamy wiele legendarnych skrzynek z łupami, wynagradzających nasze starania. Eksploracja świata, to także możliwość znalezienia zwierząt, które będziemy mogli oswoić i wykorzystać w przyszłości w walce. Twórcy postarali się także o system rozwoju postaci. Jakby nie patrzeć, coraz mocniej są tu nakreślane reguły panujące w typowych seriach RPG. Czy to dobrze, czy źle, będziemy musieli przekonać się sami.

Źródło: Gamescom

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.